fbpx
Dwa oblicza stresu – to co widzimy i czego zwykle nie zauważamy. - Cel Życia
2731
post-template-default,single,single-post,postid-2731,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.4.2,op-plugin,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-22.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-2599

Dwa oblicza stresu – to co widzimy i czego zwykle nie zauważamy.


Kiedy wydarza się coś, co nas zaskakuje, coś z czym wydaje się, że nie będziemy sobie w stanie poradzić, ogarnia nas stres. Najczęściej zdajemy sobie z tego, choć w części sprawę, gdyż rejestrujemy myśli, liczne emocje i zmianę naszego samopoczucia. Czasem jednak mentalnie opieramy się stresowi, jakbyśmy chcieli pokazać wszystkim, że jesteśmy wyjątkowi, streso-odporni i na nas to nie działa.


Jesteśmy w błędzie.


Stres emocjonalny powoduje spadek poziomu naszej energii, która ucieka z nas jak woda przez oczka sitka. Wchodzimy w emocje sprowadzające nas na niski poziom naszych energetycznych wibracji. Umysł produkuje coraz więcej myśli, a one uruchamiają kolejne emocje. Wewnętrznie wypełniają nas hormony stresu – kortyzol i adrenalina, a cały organizm pogrąża się w stanie chaosu. Spada tym samym odporność na zachorowania. Obniża się zdolność kreatywnego myślenia i podejmowania dobrych decyzji.


Stres ma też inne oblicze.
Wcale nie emocjonalne, lecz ciche, często niezauważalne, choć nie mniej destrukcyjne. Kiedy niewłaściwie się odżywiamy, nie dbając o dostarczenie odpowiednich składników odżywczych, kiedy nie jesteśmy świadomi jak wiele spożywamy substancji, na które organizm reaguje alergicznie, serwujemy sobie ogromny stres. System immunologiczny zaczyna walkę o utrzymanie nas przy zdrowiu, a nawet życiu. Próbuje oczyszczać ciało z zanieczyszczeń, które w siebie wrzucamy. Często tylko dlatego, że to wygodne, szybkie i zapełniające po prostu żołądek. Takie obciążenie powoduje, że bywamy ospali, apatyczni, ponieważ nasz system immunologiczny potrzebuje wiele energii, by stale nas oczyszczać.


Ten stan stresu bywa często powiązany z pierwszym, emocjonalnym, gdyż zdarza się, że jedzenie bywa traktowane jak środek rozładowania codziennego, emocjonalnego obciążenia.

Jedno i drugie oblicze stresu narażają nas na utratę dużych ilości energii, większą liczbę negatywnych życiowych zdarzeń i chorób oraz infekcji. To duże ryzyko, zwłaszcza w obecnym czasie.
Warto podnieść swoją świadomość i zadbać o odpowiednią dietę, samo regulację emocji i zarządzanie osobistą energią. Warto opanować zdolność koherencji serca, która automatycznie wprowadza nas w stan równowagi, spokoju i przywraca harmonię w pracy wszystkich organów i naszych wewnętrznych systemów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x