fbpx
Kiedy ignorujemy lekcje, stają się one trudniejsze. - Cel Życia
2864
post-template-default,single,single-post,postid-2864,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.4.2,op-plugin,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-22.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-2599

Kiedy ignorujemy lekcje, stają się one trudniejsze.

Nasze życie to inteligentny proces, który objawia się nam z początku pod postacią wyzwań, lekcji lub przeciwności losu. W ten sposób nasza Wyższa Inteligencja pokazuje nam drogę. Podszeptuje do ucha podpowiedzi i zachęca do ruszenia z miejsca.
Kiedy to ignorujemy, szept z czasem powraca z mocą dzwonu. Wszechświat wzywa nas do przebudzenia.

Życiowe przeciwności i porażki to sposób, w jaki ta Inteligencja raz po raz próbuje przekierować naszą uwagę na to, co ważne. Fizyczny ból i choroby, to sygnały nawołujące do większej równowagi naszego ciała i całego organizmu. Cierpienie emocjonalne objawia nam źródła naszych iluzji i oporu. Cierpienie mentalne, poprzez ciągłe rozpamiętywanie przeszłości, kieruje ku uzdrawiającej mocy chwili obecnej. Wszystkie te rzeczy są opcjonalne.

Kiedy podążamy za tymi wskazówkami, kiedy odbieramy sygnały i pracujemy nad swoimi lekcjami, cierpienie znika. Każda sytuacja jest właściwa dla naszego wzrostu. Każdy życiowy błąd, cierpienie, ujawnia nam prawdę, mądrość i prowadzi ku naturze świadomości.

Uczymy się także dzięki innym ludziom. Poznajemy siebie w związkach, które doskonale odsłaniają nasze iluzje i służą poznawaniu siebie. Służą temu także inne ważne obszary życia – finanse, zdrowie, zawodowa praca. Otrzymujemy dokładnie to, co najbardziej jest potrzebne, w dokładnie adekwatnej formie i czasoprzestrzeni. Najwyższa Inteligencja nigdy nie „popełnia błędów”.

Zatrzymaj się na chwilę. Przypomnij sobie jakich lekcji już się nauczyłeś, co spowodowało, że zmieniłeś swoje zachowania, perspektywę patrzenia na siebie, ludzi i życie. Czy zdarzyło ci się ignorować sygnały, które powróciły potem z dużo większą mocą? Czy może teraz dzieje się coś, czego jesteś świadomy, ale próbujesz to ignorować?

Nasze lekcje to drogowskazy, które prowadzą nas ku pełni tego, kim jesteśmy. Bez ich głębokiego zrozumienia i przepracowania, nie ruszymy „naprzód”.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x