fbpx
Powtarzamy życiowe lekcje aż się nauczymy. - Cel Życia
2860
post-template-default,single,single-post,postid-2860,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.4.2,op-plugin,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-22.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-2599

Powtarzamy życiowe lekcje aż się nauczymy.


Kiedy nasza świadomość znajduje się na niskim poziomie, funkcjonujemy zaangażowani w mentalne gry naszego umysłu. Nie jesteśmy świadomi przyczyn zdarzeń i okoliczności, które stają się naszym doświadczeniem. Znakomita większość z nich to rezultaty własnych przekonań, nawyków, myśli i emocji, a nie jak uważamy złośliwości losu, nieprzychylności ludzi, czy zbiegom okoliczności. Sami jesteśmy kreatorami własnej rzeczywistości.

Są jednak pewne przypadki, za których pojawieniem się na naszej drodze stoi Wyższa Inteligencja. To nasze życiowe lekcje, czyli „tematy”, których zauważenie, praca nad ich transformacją i uwolnieniem się z nich, są kluczowymi krokami w naszym rozwoju, podniesieniu poziomu świadomości, a nawet wzrostu naszej duszy. Są dla nas niezbędne.

Jeśli na co dzień jesteśmy zaprzątnięci różnymi wydarzeniami, toniemy w myślach, naszej uwadze sporo umyka. Ignorujemy bardzo ważne sygnały, wskazówki, mogłyby znacząco nam pomóc w życiowej nawigacji. Dlatego uważność w każdym momencie, związana z naszymi działaniami i ich rezultatami, to jeden z podstawowych elementów procesu świadomego życia.

Te kluczowe lekcje wyłaniają się początkowo pod postacią subtelnych impulsów, drobnych kryzysów w naszych życiowych relacjach, drodze zawodowej, zdrowiu czy finansach. Zwykle ignorujemy takie intuicyjne podpowiedzi. Czasem próbujemy tez od nich uciec wybierając np. nowego życiowego partnera, nową pracę, poddając się medycznym zabiegom, zmieniając dietę lub udając, że nic się nie dzieje.
Nie ma od nich ucieczki i jeśli nie popracujemy i nie przetransformujemy silnych przekonań, będziemy jak statek, który próbuje płynąć naprzód, a ma zarzuconą kotwicę i kręci się w kółko.

Chcąc zrobić krok naprzód, musimy porzucić mentalne utarte ścieżki i stać się w pełni świadomi przyczyn stanu rzeczy, który właśnie przybrał materialną postać lub który udało nam się w końcu zauważyć. Leżą one często głęboko w podświadomości, będąc prawdziwymi „korzeniami” naszego cierpienia. Możemy uważać siebie za niekompletnych, niewłaściwych, niegodnych kosztowania bogactwa życia i doświadczania miłości. Nosimy ziarna wstydu, winy lub nienawiści. Karzemy się doprowadzając do strat finansowych, utraty zdrowia lub życiowych partnerów.

Pierwszą rzeczą, od której możemy zacząć to uważność na własne czyny, intencje, myśli, emocje, zachowania, słowa i płynące z tego wszystkiego konsekwencje. Zaczniemy kojarzyć fakty i rozpoznawać własne wzorce, które w nas tkwią. Staniemy się gotowi do konfrontacji z naszymi przekonaniami, a podświadomość będzie bardziej skłonna do współpracy.

Następnym krokiem może być nabycie umiejętności zadawania sobie, we własnym wnętrzu, inteligentnych pytań. Jeśli do tego nauczymy się łączyć z przestrzenią naszego serca i komunikować z podświadomością oraz inteligencją serca, otwieramy sobie drogę do szybkiej transformacji i uwolnienia.

Możemy oczywiście uczyć się na błędach i podejmować kolejne próby działania, jednak posługując się intuicją, zostaniemy zawsze poprowadzeni do najlepszych rozwiązań.
Jeśli zdarzy się tak, że dana lekcja będzie się dalej powtarzać, oznacza to, że jeszcze jej nie odrobiliśmy. Czasem to bardzo złożony temat i wymaga podejścia z kilku perspektyw i dłuższej pracy.

Każda rzecz, która się wydarza, nawet ta najbardziej dramatyczna i każde okoliczności, są właściwe. Stopień trudności tego, co napotykamy oraz czas, w jakim się to pojawia, są najbardziej adekwatne. Mają one stymulować nas do przekraczania ograniczeń, porzucania iluzji i wychodzenia ze świata przywiązań i warunkowania, do przebudzenia się na naszą wyższą mądrość i inteligencję, by jednocześnie prowadzić „zwykłe” życie w niezwykły sposób.

Jeśli dziś doświadczasz powtarzających się co pewien czas zdarzeń, jakieś życiowe tematy dają ci się szczególnie we znaki, zatrzymaj się na chwilę. Spojrzyj z większą uwagą na swoje relacje z ludźmi, pracę, zdrowie i finanse. Zapisz to, co się powtarza, czego się już w tych obszarach nauczyłeś, jakich dokonałeś zmian.
Opanuj umiejętność łączenia się z przestrzenią własnego serca i komunikację ze swoja intuicją. Zacznij jej słuchać.
Wykonasz ogromny skok w kierunku zmiany świadomości i dostaniesz dokładny przepis na przejście życiowych lekcji. Będzie on swoistą instrukcją działania krok po kroku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x