fbpx
Skąd wiadomo jaka droga w życiu jest właściwa? - Cel Życia
2855
post-template-default,single,single-post,postid-2855,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.4.2,op-plugin,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-22.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-2599

Skąd wiadomo jaka droga w życiu jest właściwa?


„Największą nauką jest umiejętność życia z otwartym sercem”

– autor nieznany


Wielu ludzi pochłoniętych jest całkowicie wyzwaniami i zmaganiami z napotykanymi życiowymi przeciwnościami w codziennej rzeczywistości. W ten sposób spędzają większość nawet większość życia, kiedy ich uwaga pozostaje skupiona na edukacji, potem na zarabianiu pieniędzy, relacjach, rodzinie, zdrowiu i przeplatających się przez to wszystko doświadczeniom.


Uczestniczą w dramatycznej sztuce swojego życia, wkładając wiele energii w to, by zyskać, a nie stracić, zaspokoić pragnienia i osiągnąć krótkotrwałą satysfakcję, sprostać oczekiwaniom własnym oraz innych osób. Wyścig ten prowadzi najczęściej do uświadomienia sobie, że wszystkie nasze wyobrażenia dotyczące siebie i życia to iluzja, nasze koncepcje na życie nie działają, cierpimy z powodu przywiązań i niespełnienia, a codzienność wypełnia stres, lęk i niepewność dotycząca przyszłości.


Rzadko zadajemy sobie pytania – Czy nasze życie to przypadkowy eksperyment? Czy jest w tym wszystkim może coś więcej? A jeśli jest coś więcej, to jaka droga do tego prowadzi? Jak ją znaleźć, co robić, jak zorientować się, że jest właściwa?


W głębi siebie wiele osób chciałoby to wiedzieć. Jednak tylko niewielu decyduje się zadać sobie takie pytania i rozpocząć poszukiwanie odpowiedzi. Najczęściej sprzyjają temu trudne i poruszające wydarzenia, takie jak: śmierć bliskiej osoby, poważna choroba, wypadek, rozpad wieloletniego związku, bankructwo. Potrzebujemy często naprawdę silnego impulsu, by zatrzymać się w biegu donikąd, by obudzić się z głębokiego snu iluzji życia.

W każdym momencie naszego życia podążamy właściwą drogą.

Kiedy żyjemy w sposób nieświadomy, możemy częściej błądzić lub nawet się cofać. Kiedy stajemy się bardziej świadomi, zaczynamy odczytywać drogowskazy, jakie cały czas otrzymujemy. Wtedy nasza podróż zdaje się mieć większy sens. Wtedy zdaje się, że droga przybiera prosty kształt.

Życie to bardzo inteligentny proces.
Przez cały czas otrzymujemy sygnały, wskazówki i podpowiedzi jak się poruszać, w która stronę kierować, jakich dokonywać wyborów. Najczęściej ich nie odbieramy, nie dostrzegamy i podejmujemy decyzje kierując się naszym umysłem. Wtedy sygnały stają się bardziej wyraziste, ich siła oddziaływania rośnie i przybiera nieraz formę okoliczności, wobec których nie możemy już przejść obojętnie.

Wskazówki i podpowiedzi, jakie otrzymujemy poprzez nasz inteligentny system życiowej nawigacji, przybierają postać adekwatną do naszego aktualnego poziomu świadomości. Początkowo mają formę życiowych dramatów, stresu, emocji leku, złości, smutku czy bezradności, trudnych relacji z ludźmi, chorób, wypadków, straty, wykorzystania bądź odrzucenia. Przybierają postać ważnych i trudnych życiowych lekcji. Uważność pozwala zacząć je dostrzegać i odczytywać ich znaczenie. Choć czasem przejście ich i przepracowanie zajmuje lata, jest to czas bardzo wartościowy i niezbędny do wewnętrznego uwolnienia i rozwoju. Są one wręcz niezbędne, wpisane w scenariusz naszej ziemskiej podróży i niosą nam ogromną mądrość.

Kiedy, między innymi dzięki tym procesom, nasza świadomość wzrasta, sygnały nawigacyjne coraz częściej przyjmują postać synchronicznych zdarzeń, jakby ktoś magicznie odczytywał, co jest nam najbardziej potrzebne i stawiał to przed nami. Pojawiają się inspirujące książki, teksty lub kursy. Spotykamy wartościowych nauczycieli, którzy mogą nas przez chwilę wpierać w rozwoju.

Na naszej drodze możemy się wielokrotnie zagubić. Najtrudniej może być wtedy, kiedy zaufamy fałszywemu guru, duchowym nauczycielom lub życiowym ekspertom. Wtedy również dostaniemy sygnały, które nas o tym poinformują. Możemy nie chcieć ich odebrać, jeśli zejdziemy na poziom wyznawcy, ale odpowiednio silny impuls pomoże nam wrócić na odpowiednie tory.

Wcześniej lub później nasze doświadczenia i zdobyta mądrość doprowadzą nas do własnego serca. Tam mieści się centrum osobistego systemu życiowej nawigacji. Poprzez serce komunikuje się z nami Najwyższa Inteligencja. Kiedy opanujemy umiejętność komunikacji z inteligencją serca i odbierania płynących przez nią informacji, inspiracji, porad i wskazówek, nie będzie nam już nic więcej potrzebne. Zdamy się na doskonałe prowadzenie poprzez proces naszego dalszego życia. Wtedy towarzyszyć nam będzie bardzo wyraźne i silne poczucie, że podążamy najbardziej właściwą dla siebie drogą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x