fbpx
Zarządzanie osobistą energią – kluczowa kompetencja w czasie kryzysu. - Cel Życia
2727
post-template-default,single,single-post,postid-2727,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.4.2,op-plugin,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-22.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-2599

Zarządzanie osobistą energią – kluczowa kompetencja w czasie kryzysu.


W stanie kryzysu, bardziej niż kiedykolwiek, nasza codzienna uważność i samoświadomość ma kluczowe znaczenie i wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne oraz fizyczne.


Być może nie jesteś nawet tego świadomy, ale każda Twoja myśl i emocja to impuls energetyczny. Generujesz go i wysyłasz na zewnątrz. Każda sytuacja, w której odczuwasz emocje i o tym potem rozmyślasz wiąże się z wydatkiem energii. Emocje takie jak złość, irytacja, niepokój czy frustracja powodują ubytek Twojej życiowej energii, którą dysponujesz każdego dnia. Osłabia działanie naszego systemu immunologicznego, od którego teraz tak wiele zależy.
Być może obwiniasz za to inne osoby i okoliczności, rząd, czy koronawirusa, że zburzył Twój spokój i codzienny komfort, ale to Ty sam ponosisz odpowiedzialność za to, jak reagujesz i jak długo pozostajesz w swoim stanie emocjonalnym.


Możesz podjąć kilka kroków, by zregenerować i uzupełnić swoją energię, zwłaszcza wtedy, kiedy bardzo obciążony jest Twój system mentalny i emocjonalny w ciągu dnia. Może to zająć trochę czasu, by powrócić do naturalnego rytmu pracy ciała i wszystkich systemów wewnętrznych.


Po pierwsze warto zidentyfikować i odłączyć wszystkie źródła niepotrzebnych „wycieków” energii. Wymaga to podjęcia działań, by lepiej radzić sobie z własnymi myślami i emocjami oraz reakcjami na stresujące sytuacje.
Kolejnym krokiem jest przyjęcie odpowiedniego rytmu snu, by właściwie się regenerować w trakcie nocy.


Kluczową rolę w tych krokach odgrywa serce, a właściwie stan koherencji, czyli synchronizacji pracy serca, mózgu i wszystkich wewnętrznych organów i systemów. Powoduje, że wzmocnieniu ulega praca naszego układu odpornościowego, co odgrywa decydująca rolę w obecnym czasie pandemii.
Przywraca to równowagę, spokój, jasność myślenia, naturalny rytm snu, a co najważniejsze powoduje, że masz zawsze do dyspozycji 100% swojej życiowej energii. Potrafisz nią także optymalnie i świadomie zarządzać.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x