fbpx
4 poziomy intuicji - Cel Życia
5441
post-template-default,single,single-post,postid-5441,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

4 poziomy intuicji

Być może zdarzyło Ci się, świadomie lub nie, korzystać z intuicji. A może robisz to częściej niż tylko przypadkowo? Zapewne słyszałeś także określenia typu „kobieca intuicja”. Jeśli to prawda, a Ty nie jesteś kobietą, to z pewnością temat intuicji Cię nie dotyczy.Czy na pewno?Intuicję posiada każdy człowiek. Bez względu na płeć, wiek, status społeczny, stan majątkowy. Nie każdy jednak jest tego świadomy i nie każdy potrafi z niej korzystać i czerpać wartość, jaką przynosi w codziennym życiu. Opanowanie sztuki rozwoju i zaufania do własnej inteligencji intuicyjnej jest w obecnych czasach ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Według badań uniwersytetu UCLA w Kalifornii, każdy człowiek codziennie jest obiektem odbierającym prawdziwe tsunami informacyjne. Ilościowo przekracza to równowartość zawartości danych zawartych w 174 gazetach. To jest ponad 5 razy więcej niż 20 lat temu. Przekracza poziom naszej ludzkiej percepcji. W tym zalewie informacji znajdują się niezliczone opinie, porady ekspertów i niezliczonych guru, którzy mówią Ci co powinieneś zrobić, by żyć w lepszy sposób niż obecnie. W rzeczywistości jednak jedynym systemem jakiego potrzebujesz, by prowadził Cię do życia w najlepszy sposób jest mądrość, do jakiej masz dostęp dzięki intuicji. Kiedy ją rozwiniesz i będziesz za nią podążać, poprowadzi Cię do wyborów, koncepcji, inspiracji, które stanowią drogę do tego, co jest dla Ciebie najistotniejsze i właściwe. Do tego, czego aktualnie najbardziej potrzebujesz w swoim życiu.Intuicja jest językiem subtelnym, więc zrozumienie rozmaitych sposobów, przez które się komunikuje, wymaga stworzenia głębokiej relacji. Dzięki temu uzyskasz znaczące osobiste korzyści. Intuicja doskonale poprowadzi Cię w procesie wzrostu świadomości.

Intuicja działa na wielu poziomach i na wiele sposobów. Od podstawowego, odpowiedzialnego za przeżycie, do poziomów wysoko zaawansowanych konwersacji.

  • Poziom 1 – Wewnętrzny instynkt.

Na pewno słyszałeś o tym poziomie intuicji i przynajmniej choć raz poczułeś jej obecność w swoim życiu. Określenie intuicji jako instynktu to najbardziej rozpowszechniona i tak interpretowana definicja. Jednak to tylko mała część całego systemu intuicyjnych zasobów, do których możemy mieć dostęp. Instynkt działa w sposób bardzo prosty i podstawowy. Oznacza to, że komunikuje się poprzez przeciwstawne odczucia, używa takich zwrotów jak: nie lub tak, stop lub idź, bezpieczny lub niebezpieczny, teraz lub później – przekazując Ci ważne komunikaty.Kiedy podążasz za swoim instynktem i go słuchasz, pomoże Ci on w uzyskaniu odpowiedzi na następujące pytania: „Czy ten wybór, osoba, relacja służy mojemu najlepszemu interesowi?”, „Czy osiągnę powodzenie w tym środowisku, miejscu pracy?”, „Czy ta sytuacja pomoże mi w realizacji tego, co ważne?”

  • Poziom 2 – Inteligencja Serca

Inteligencja serca zachęca Cię do rozwinięcia i zastosowania w praktyce życiowej odwagi, współczucia i uważności oraz użycia ich do komunikacji i relacji z wszelkimi otaczającymi Cię formami życia. Ona prowadzi Cię do tego, co jest najbardziej odpowiednie do powiedzenia lub wykonania we właściwym czasie i miejscu. Umożliwia Ci połączenie i komunikację, najczęściej w sposób niewerbalny, by stworzyć relację z ludźmi, czy zwierzętami w sposób, który trudno opisać racjonalnie słowami, czy wyrazić poprzez myśli.To centrum mądrości zachęca Cię do zadania pytań: „Jak realizować się w tym, co kocham robić?”, „Jakie działania będą w danej sytuacji najbardziej odpowiednie?”, „Czego uczy mnie dane życiowe doświadczenie?”, „Jaka droga jest dla mnie najbardziej odpowiednia?”, „Co mogę zrobić, by uzdrowić siebie i wzrastać?”

  • Poziom 3 – Zasoby Wizjonerskie.

Trzeci poziom inteligencji intuicyjnej to, często postrzegane jako mistyczne i mało zrozumiałe, zdolności percepcji pozazmysłowej (ESP), duchowe widzenie i świadome śnienie.To jest poziom intuicji, w którym pojawiają się niestandardowe rozwiązania, przełomowe koncepcje i wynalazki. Kiedy to centrum mądrości jest aktywne, prowadzi Cię do zadawania pytań takich jak: „Co widzę jako rozwiązanie lub możliwość”, „Czy jest coś, co przeoczyłem lub pominąłem?”, „Czemu nie daję pozwolenia, by zamanifestowało się jako rzeczywistość?”

  • Poziom 4 – Połączenie z Mądrością Wszechświata.

Czwarty poziom inteligencji intuicyjnej jest najmniej fizyczny ze wszystkich. Ten rodzaj intuicji jest najczęściej aktywowany podczas głębokiej medytacji lub zaawansowanych praktyk pracy ze świadomością. Najwyższy poziom intuicji, jaki może rozwinąć człowiek w swojej formie fizycznej, pozwala na pełną świadomość połączenia z inteligencją źródła całej mądrości i życia i wykorzystania tego w procesie kreowania swojej rzeczywistości. Połączenia z Boską Świadomością.Jeśli funkcjonujesz na tym poziomie intuicji, masz świadomość, że wszystko w życiu ma wartość i jest właściwe. Postrzegasz każde doświadczenie, informację, zdarzenie z wyższej perspektywy. Jesteś świadomy mądrości, które one niosą i wykorzystujesz ją właściwie i bez wahania. Z wyprzedzeniem wiesz, co się wydarzy i co masz wtedy zrobić.Tutaj nie ma pytań. Jest tylko świadomość.

Kiedy poznasz te poziomy komunikacji, nawiążesz kontakt z naturalnymi formami intuicji, rozwiniesz się, wzrośniesz, bez względu na wszystkie zewnętrzne okoliczności. Posługiwanie się intuicją, korzystanie z zasobów jej kolejnych poziomów jest kwestią praktyki i rozwoju świadomości.Świadomie zdając się na bezpośrednie przewodnictwo Twojej głębokiej intuicji, będziesz w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji. Zdasz się na nią i zaufasz jako najlepszemu życiowemu przewodnikowi.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x