fbpx
Co koherencja serca może dać sportowcom? - Cel Życia
5057
post-template-default,single,single-post,postid-5057,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Co koherencja serca może dać sportowcom?

Koherencja serca to nasz optymalny stan funkcjonowania w każdym obszarze życia. Jedną z dziedzin, w której możemy ją zastosować jest sport.
Pomaga ona sportowcom:
• Zwiększyć fizyczną wytrzymałość,
• Poprawić koncentrację i skupienie, w obliczu presji wyniku,
• Poprawić motorykę i koordynację oraz szybkość reakcji mięśni,
• Zmniejszyć drżenie mięśni,
• Wprowadzić emocjonalną równowagę i zredukować obawy związane z jakością rezultatu.
Korzystają z niej lekkoatleci, siatkarze, koszykarze, futboliści, tenisiści, kajakarze, golfiści oraz przedstawiciele wielu innych dyscyplin.
Profesjonalni sportowcy często określają kolokwialnie stan maksymalnej koncentracji, kiedy czują w sobie pewność, ze rezultat ich wystąpienia będzie najlepszy, jako tzw. „zone”. Nie zawsze się to jednak udaje. Koherencja serca powoduje, że sportowiec potrafi osiągnąć taki stan świadomości, w którym możliwości fizyczne, intuicja i koncentracja łączą się w doskonałej koordynacji. Osiąga się to na życzenie, bez żadnego wspomagania.
Osobiście uprawiałem przez prawie 25 lat siatkówkę i pamiętam jak ważne było utrzymanie skupienia i emocjonalnej równowagi, a także jak łatwo było to zgubić. To dyscyplina, w której emocje, koncentracja oraz gra pojedynczego zawodnika, wpływają istotnie na zespół oraz wynik. W tej grze jest wiele ciągłych zależności poszczególnych graczy między sobą. Koherencja serca powoduje, że cały zespół wzmacnia wzajemną synchroniczność, koncentrację i intuicyjną koordynację.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x