fbpx
Co może dać pasja? - Cel Życia
5517
post-template-default,single,single-post,postid-5517,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Co może dać pasja?

Istnieje wiele określeń i wymiarów tego, co powszechnie nazywa się pasją. Najczęściej uznaje się za nią intensywne zainteresowanie, wykonywanie jakiejś czynności, z która wiążą się silne emocje i doznania. Staje się ona z pewnością formą ekspresji, wyrażania siebie.

Nasza aktywność, przybierająca postać pasji sprawia, że odkrywamy w sobie rozmaite zdolności i talenty. Przejawia się w tym często nasza natura. Uczymy się czegoś nowego i możemy się wiele dowiedzieć w ten sposób o sobie samych. Może być to bardzo pomocne w procesie naszego samopoznania. Wszystko, co niejako objawiło się dzięki pasji, może być bardzo przydatne na naszej życiowej drodze. Realizacja pasji może stać się dla nas swoistym źródłem zasilania. Będziemy czuć wtedy, że żyjemy pełnią życia. Będzie ona dawać nam poczucie radości, wzbudzać wznoszące nas emocje, stawać się sposobem ładowania energetycznych akumulatorów. Dla pasji będziemy w stanie zrobić i poświęcić wiele. Przestaniemy czuć zmęczenie, nie zwrócimy uwagi na niedogodności, które inaczej by nam przeszkadzały. Możemy wtedy przenosić góry.W pasji możemy się jednak zatracić. Czasem całkowicie. Stanie się wtedy ona doskonałą drogą ucieczki. Ucieczki od tego, co trudne, od codziennych obowiązków i odpowiedzialności. Ucieczki od pracy nad sobą. Ucieczki od naszych relacji i związków, w których przejawia się największa dynamika procesów w naszym życiu, wymagających uwagi i prowadzących do samopoznania, uwolnienia i transformacji. Uciekamy więc często, poprzez pasję, Od samych siebie.

Po łacinie pasja (passio) oznacza cierpienie. Może być dla nas niczym narkotyk, bez którego nie możemy się obejść. Stać się uzależnieniem, głównym źródłem przyjemności. Szukamy wtedy sposobów, by możliwie często się jej oddawać. Będzie miała priorytet. Bez niej będziemy tęsknić i cierpieć w poczucie, że nie jesteśmy sobą.

We wszystkim warto zadbać o równowagę. To, co staje się dla nas pasją, pomaga nam poznać siebie, odzwierciedla naszą naturę, pomaga nam realizować siebie poprzez nasze zdolności w wielu aspektach życia. Warto przyglądać się uważnie sobie, by mieć świadomość gdzie i kiedy się zatracamy, gdzie i kiedy gubimy równowagę i jakie są tego źródła. Pomoże nam to wydatnie w procesie samorozwoju.

Dobrze jest również pamiętać, że mamy naturalną zdolność szybkiego podnoszenia i utrzymania przez dłuższy czas poziomu naszej energii i stanu dobrego samopoczucia. Możemy w każdej chwili wrócić do stanu równowagi i wewnętrznego spokoju.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x