fbpx
Co sprawia, że tak dobrze czujemy się w towarzystwie koni? - Cel Życia
6391
post-template-default,single,single-post,postid-6391,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Co sprawia, że tak dobrze czujemy się w towarzystwie koni?

Zwykle nie zdajemy sobie w pełni sprawy w jaki sposób odczuwane przez nas emocje oddziałują na nasze otoczenie, a także jaki wpływ wywierają na doświadczaną codzienna rzeczywistość. Każda z nich to ładunek energetyczny o określonej częstotliwości, zależnej od rodzaju emocji i jej intensywności, który generujemy w sobie. Nie tylko czujemy je w swoim ciele, poprzez układ nerwowy, ale wysyłamy je również na zewnątrz niczym stacja nadawcza.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ ciało każdego człowieka otacza pole elektromagnetyczne, które zazwyczaj sięga na kilka metrów dookoła nas. Emocje wypełniają więc nasze pole i poprzez nie emitowane są dalej.

Inne osoby, świadomie lub nie, odbierają nas poprzez nasz stan emocjonalny i adekwatnie do tego reagują. Zdarzenia, które codziennie się wydarzają, zależą również od rodzaju i energii naszych emocji.

Nie tylko ludzie reagują na nasz stan emocjonalny. Dużo bardziej wrażliwe są na to zwierzęta, a zwłaszcza konie. Pole energetyczne generowane przez serce konia jest 5 razy większe, niż pole wytwarzane przez ludzkie serce. Ma także relatywnie większą moc i może bezpośrednio oddziaływać na pole naszego serca. Konie z natury funkcjonują w stanie koherencji serca, czego człowiek może się dopiero nauczyć. Jest to stan harmonii, spokoju i optymalnego funkcjonowania. Może to tłumaczyć dlaczego tak dobrze czujemy się w otoczeniu koni, w miejscach, gdzie one przebywają.

W stanie koherencji serca możemy bardzo szybko powrócić do równowagi emocjonalnej, wewnętrznego spokoju i optymalnego poziomu życiowej energii. Mamy przejrzystość myślenia, wysoka kreatywność, jasność w podejmowaniu decyzji.

Mamy możliwość, by świadomie zadbać o stan i samopoczucie, w jakim na co dzień funkcjonujemy.

Konie w doskonały sposób pomagają ludziom poradzić sobie z traumą, emocjonalnym rozedrganiem, a nawet rozmaitymi schorzeniami. W ich obecności obniżeniu ulega poziom ciśnienia krwi, rytm pracy serca, spada poziom stresu, wyciszają się emocje. Konie, które pracują terapeutycznie są do tego odpowiednio przygotowane. Naturalnie zwierzęta te unikają kontaktu z człowiekiem, który znajduje się w stanie emocjonalnej nierównowagi. Może to stanowić dla nas swoisty „sygnalizator”, że należy się sobą zająć.

Kiedy potrafimy wejść w stan koherencji serca, przyciąga to niemal jak magnes konie, które reagują bardzo wyraźnie na naszą zmienioną energię. Mamy wtedy okazję przeżycia wyjątkowej bliskości i połączenia z tymi pięknymi zwierzętami.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x