fbpx
Czy na sercu można się zawieść? - Cel Życia
5445
post-template-default,single,single-post,postid-5445,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Czy na sercu można się zawieść?

Publikując treści dotyczące intuicji lub serca spotkałem się z poglądami osób, które stwierdzały, że sercu i intuicji nie można w pełni ufać. Intuicja potrafi przecież zawieść, serce może sprowadzić nas na manowce, wpędzić w kłopoty.

Czy tak może się zdarzyć? Jak więc faktycznie jest z intuicją i sercem?

Kiedy w naszym życiu, na to co robimy i jak postępujemy, istotny wpływ wywiera umysł, chcemy, a nawet oczekujemy, że wszystko będzie się działo zgodnie z naszymi oczekiwaniami, pragnieniami, marzeniami, a czasem nawet żądzami. Jeśli tak się dzieje, czujemy ulgę, zadowolenie. Czujemy się szczęśliwi. Chętnie więc zgodzimy się na „usługi” intuicji, która ma nas w tym wspomóc, zwiększyć prawdopodobieństwo pożądanego przebiegu zdarzeń. Jeśli jednak dzieje się inaczej, pojawia się rozgoryczenie, rozczarowanie, złość, czy smutek. Uznamy chętnie za winnego nieprzewidywalną intuicję i przypiszemy jej miano zawodnej, niegodnej zaufania. Uznamy za coś, co prowadzi nas do błędów i naraża na życiowe komplikacje.Rozpoczynając pracę z intuicją lub nawet słuchając jej od czasu do czasu, nie jesteśmy wolni z reguły od wpływu umysłu. Z jednej strony otwieramy się już na nasze subtelne zasoby, ale z drugiej bywamy ostrożni i nieufni, a umysł nadal próbuje wywierać wpływ na naszą codzienność i stara się utrzymać w pełni na sobie naszą uwagę. Intuicja, serca, stanowią w tym momencie dla niego swoistą „konkurencję”.

Intuicja naprawdę nigdy nie zawodzi. Zawsze, ze 100% pewnością prowadzi nas do najlepszych rezultatów. Czasem są nimi także te doświadczenia, które nam się nie podobają i nazywamy je porażkami, błędami, problemami. A ich doskonałość przejawia się w tym, że prowadzą one często do najważniejszych życiowych lekcji, których inaczej byśmy nie doświadczyli. Lekcji będących dla nas najlepszymi okolicznościami do wykonania wewnętrznej pracy i wzrostu świadomości.Poprzez nasze serce i intuicję komunikuje się z nami Świadomość, która prowadzi nas ku ekspresji pełni tego, Kim w istocie Jesteśmy. Ona nigdy się nie myli i zawsze działa w naszym najlepszym interesie. My po prostu jeszcze, z niższej perspektywy, tego nie dostrzegamy, nie rozumiemy. Przyjdzie jednak moment, w którym docenimy i będziemy wdzięczni za pełne mądrości przewodnictwo serca.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x