fbpx
Czy potrafisz oddychać? - Cel Życia
1370
post-template-default,single,single-post,postid-1370,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Czy potrafisz oddychać?

 

Może uznasz to za bezsensowne pytanie. Przecież każdy oddycha. Ważne jednak jak to robisz i czy jesteś tego świadomy.

 

Oddech to najważniejsza czynność jaką wykonuje człowiek. Bez niego nie byłoby ludzkiego życia. Czy zastanawiałeś się jak to w ogóle się dzieje, że oddychasz?
Dba o to twój wewnętrzny system z podświadomością na czele. Nie musisz nic robić i w związku z tym najczęściej nie jesteś w ogóle świadomy swojego oddechu. Przebiega on non stop, przez 24 godziny na dobę, bez względu na to, czy zwracasz na niego uwagę, czy też nie. Stanowi źródło mocy i życia. Zatrzymanie oddechu na dłużej niż kilka minut powoduje fizyczną śmierć.
To tak łatwa i powszechna czynność, że w ogóle nie dostrzega się jego ogromnego znaczenia.

 

Ludzki organizm w 70% usuwa toksyny poprzez oddychanie. Następne w kolejności jest pocenie się, a dopiero potem mocz i stolec. Bez oddychania organizm udusiłby się i zatruł toksynami.
Oddech to źródło ponad 70 % życiowej energii. Jego znaczenie to jeden z wielu mało zbadanych aspektów związanych z człowiekiem. Sposób w jaki oddychasz wskazuje na twój stan emocjonalny, zdrowie, a także poziom kontaktu z samym sobą i świadomości tego kim jesteś.

 

Większość ludzi w ogóle nie zwraca na to swojej uwagi. Są całkowicie pochłonięci własnymi myślami. Oddychają w sposób płytki, szybki i nierównomierny. Nie czują więc życia w sobie, które przynosi świadomy oddech. Życia poruszającego całe ciało i sprawiającego, że myślą, czują i wykonują codzienne czynności.

Jeśli nie czujesz pełni życia, które objawiło się pod twoją postacią, jest to największą stratą, jakiej możesz doświadczyć.
Oddech pomaga w wewnętrznym kontakcie z sobą samym.

 

Co to oznacza?

 

Kiedy całą uwagę poświęcamy oddechowi, przestajemy zajmować się napływającymi do głowy myślami. Nie interesujemy się już wtedy tak bardzo upływającym czasem i tym, co się wydarzyło lub ma się wydarzyć w bliższej lub dalszej przyszłości. Mamy szansę, by być skupionym w chwili obecnej. Możemy poczuć swoje ciało i nawiązać kontakt z własną intuicją, podświadomością i wyższymi poziomami świadomości.
To bardzo intymna i ważna chwila w procesie osobistego rozwoju.
Między innymi dlatego procesy oddechowe są składnikami wielu form medytacji.

 

Oddech może nie tylko służyć wyciszaniu umysłu, ale stać się istotną częścią życia, wzrostu jego jakości i doskonałym sposobem na uwolnienie się od stresu i presji codziennych obowiązków oraz trudności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x