fbpx
Czym jest świadomy oddech? - Cel Życia
1534
post-template-default,single,single-post,postid-1534,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Czym jest świadomy oddech?

 

Świadomy oddech to czynność oddychania, której poświęcasz cała swoja uwagę. Masz świadomość i „dostrzegasz” powietrze, które Cię otacza. Obserwujesz, jak dostaje się do twojego wnętrza poprzez nozdrza, jak napływa do płuc. Czujesz, kiedy napełnia się nim Twoja przepona.
Następnie jesteś świadkiem, jak powietrze wypływa na zewnątrz ciebie. Cała czynność odbywa się w znacznie wolniejszym tempie, nią robiłeś to zazwyczaj do tej pory.

 

Bycie świadomym swojego oddechu powoduje, że ulega odwróceniu uwaga od myślenia i tworzy się tym samym przestrzeń. Jeden świadomy oddech jest wystarczający, by wykreować wolna przestrzeń tam, gdzie wcześniej był potok myśli płynących jedna za drugą. Jeden świadomy oddech, a jeszcze lepiej dwa lub trzy, to doskonały sposób na wykreowanie w twoim życiu wolnej przestrzeni, którą możesz teraz wypełnić świadomością tego kim jesteś. Nawet jeśli będziesz medytować przy pomocy oddechu przez 2 godziny lub dłużej, jeden w pełni świadomy oddech będzie już wielka wartością.

 

Świadomy oddech nie jest czymś co robisz, ale to coś, czego doświadczasz i jednocześnie jesteś tego świadkiem. Wszystko co masz do zrobienia to aktywna obserwacja całego procesu. Nie wiąże się to z żadnym wysiłkiem.

 

Oddychając świadomie zauważysz, ze nie jesteś w stanie jednocześnie w pełni skupić się na oddechu i w tym samym czasie myśleć. Twój umysł zatrzymuje się. Jesteś jednak daleki od stanu transu lub pół snu. Pozostajesz w pełni świadomy i bardzo przytomny.

 

Wznosisz się ponad myślenie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x