fbpx
Czym różni się koherencja serca od relaksacji? - Cel Życia
3743
post-template-default,single,single-post,postid-3743,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Czym różni się koherencja serca od relaksacji?

 

Istnieje wiele technik medytacyjnych i relaksacyjnych, a podstawą większości z nich jest uważny oddech przynoszący neutralizację myśli. Podobnie jest w przypadku koherencji serca, podczas której oddech skupiony na sercu pomaga wyciszyć umysł i przenieść uwagę z procesów mentalnych do serca.

Koherencja nie jest jednak formą relaksacji. Prowadzi nas dużo dalej, do pełnej synchronizacji serca i mózgu, gdzie organy te zaczynają wtedy pracować jako jeden spójny system, z częstotliwością oscylująca wokół stałego poziomu 0,1 Hz. Harmonizuje się przebieg fal mózgowych z rytmem pracy serca. Harmonizację osiąga cały organizm.

Relaksacja to przede wszystkim stan charakteryzujący się niskim poziomem energii, podczas którego odpoczywa nasze ciało i cała sfera mentalna.

Koherencja wprowadza nas w stan spokojnej równowagi, jednak poziom naszej energii jest wysoki, co pozwala nam na szybie wykorzystanie jej w działaniach i czynnościach, w których wymagana jest jasność myślenia, koncentracja, konieczność rozwiązywania problemów lub podejmowania decyzji, współpraca, koordynacja i jakakolwiek aktywność psychiczna.

W ciągu kilku minut podnosimy poziom życiowej energii, dzięki czemu doświadczamy dużo bardziej pozytywnych zdarzeń i znacząco zmienia się nasza komunikacja z ludźmi. W stan koherencji można wejść z otwartymi oczami, nawet podczas spotkania. Generalnie zawsze, kiedy czujemy spadek poziomu energii.

Na załączonym obrazku rytm pracy serca i częstotliwość: u góry dla relaksacji, u dołu dla koherencji serca.

(wykres pochodzi ze zbiorów Heart Math)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x