fbpx
Dlaczego postanowienia i plany noworoczne nie są realizowane. - Cel Życia
2161
post-template-default,single,single-post,postid-2161,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Dlaczego postanowienia i plany noworoczne nie są realizowane.

 

Nadszedł nowy rok, a z nim tradycyjne podejmowanie postanowień i tworzenie celów, planów. Kolejna biała karta życia, którą zaczynamy zapisywać. Pojawiają się większe i mniejsze nadzieje oraz oczekiwania, że w czasie tych kolejnych dwunastu miesięcy wiele się zmieni.

Niezależnie od tego jakie są Twoje pragnienia, jakie zastosujesz techniki, kim jesteś i jak daleko znajdujesz się w swoim życiu, a także rozwoju, być może doświadczysz trzech powodów, ze względu na które Twoje plany i postanowienia pozostaną tylko w głowie lub na papierze.

 

 

Powód 1 – Nie Twoje cele i postanowienia.

Choć sam je podjąłeś i może nawet zapisałeś nie są Twoje, ponieważ zrobiłeś to pod wpływem innych osób. Być może był to ktoś bliski, kto ma wobec Ciebie swoje oczekiwania. Być może próbujesz tę osobę zadowolić, do czegoś przekonać, coś od niej uzyskać. Decydujesz się zrobić dla niej coś, co jej się spodoba, będzie dobrze odebrane. Często to decyzja, postępowanie, które nie jest z Tobą w zgodzie. Nie masz do tego przekonania, może nawet czujesz pewien wewnętrzny sprzeciw, który zagłuszany jest przez racjonalną kalkulację.

Może korzystasz z wskazówek jakiegoś znanego doradcy, a może płyniesz na fali podejmowania postanowień, bo wszyscy tak robią na nowy rok.

Jeśli nie będziesz dokładnie czuł tego, co właśnie zaplanowałeś i postanowiłeś, nie stanie się to nową rzeczywistością, a pojawią się rozczarowania i frustracje.

 

Powód 2 – Liczysz na Cud.

Przygotowałeś cele, plany i … liczysz na cud. Oczekujesz pomyślnych wydarzeń oraz okoliczności, które sprawią, że to czego chcesz pojawi się podane na srebrnej tacy. Po prostu wszechświat sprawi, że minimalnym Twoim nakładem będziesz cieszył się z pomyślności losu.

Generalnie Wszechświat tak działa, ale tylko wtedy, kiedy ktoś jest na wysokim poziomie świadomości. W przypadku większości ludzi dojście do jakiegoś punktu, celu, to droga. Jest ona procesem, w wyniku którego i całych zebranych w trakcie doświadczeń dochodzi do wewnętrznej przemiany. Wtedy taki człowiek staje się gotowy przyjąć rezultaty, coś, co jest dla niego ważne. Inaczej kończy się to dokładnie tak, jak w przypadku osób wygrywających fortunę na loterii. Krótkotrwała euforia i długotrwałe problemy.

Jeśli liczysz na cud, to nawet jeśli przez chwilę będziesz w tym kierunku działać, szybko przestaniesz. I dalej będziesz czekać.

 

Powód 3 – Poczucie wewnętrznego deficytu.

Być może masz już serdecznie dość swojej rzeczywistości, trudności, braku pieniędzy, wykonywanej pracy, partnerskiego związku i wreszcie postanowiłeś coś konkretnego z tym zrobić. Może nawet stosujesz techniki wizualizacji, pracy z podświadomością, wyznaczania i realizacji celów. Postanowiłeś, że rok 2020 będzie Twoim rokiem. Możesz się rozczarować.

Skoro masz już dość, czujesz frustrację, a może nawet złość na to gdzie dziś jesteś w życiu, możesz próbować od tego uciec. Wybierasz dla siebie lepszą rzeczywistość. Chcesz inaczej się czuć i mieć już to, czego teraz Ci brakuje. Dajesz sobie więc intencję, która ma sprawić, że Twój los ulegnie odmianie. Jednak intencja ta „podszyta” jest poczuciem deficytu. Wychodzisz z poczucia braku czegoś istotnego w Twoim życiu i szukasz czegoś nowego, pięknego, wartościowego, które to zapełni i zaspokoi.

Takie podejście prędzej przyniesie Ci więcej tego, od czego próbujesz uciec, czego już masz dość.

 

Jak więc można doprowadzić do realizacji celów i planów?

O tym napisze kolejnym razem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x