fbpx
Istota prawdziwej współpracy, czyli 1+1 = więcej niż 2. - Cel Życia
3763
post-template-default,single,single-post,postid-3763,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Istota prawdziwej współpracy, czyli 1+1 = więcej niż 2.

 

Zazwyczaj, kiedy przystępujemy bądź rozpatrujemy współpracę, w sposób mniej lub bardziej świadomy rozważamy możliwe do uzyskania w jej efekcie korzyści. Ważymy to, co może nam przynieść, czy warto to zrobić. Czasem szukamy kogoś z odpowiednimi dla nas zasobami, by osiągnąć interesujący nas cel i próbujemy go zainteresować sobą oraz tym, co robimy. Bywamy do współpracy zmuszani przez ludzi lub okoliczności – w miejscu naszej pracy lub próbując ratować prowadzony przez siebie biznes. Zdarza się również, że podchodzimy do współpracy z obawą bycia oszukanym lub wykorzystanym, mając na uwadze wcześniejsze doświadczenia.

Bez względu na to, czym się kierujemy, współpraca przybiera obraz racjonalny, logiczny lub emocjonalny. Może być zbawieniem, „dealem życia”, szansą, utrapieniem lub „złem koniecznym”. Zdarza się, że pojawiają się przy tej okazji próby manipulacji w rozmaitych formach.

Istota prawdziwej współpracy leży w wysokim poziomie energii płynącym z naszego serca. Kiedy znajdujemy się w stanie koherencji i dbamy o poziom naszej energii, jesteśmy wolni od manipulowania i próby działań nastawionych na osobisty „zysk”. Jeśli pozwalamy innym osiągnąć ich własną synchronizację, np. dzięki wspólnej koherencji serca, naturalnie następuje otwarcie się na współpracę dla najwyższego dobra wszystkich zainteresowanych. Na tym poziomie naturalnie pojawia się wzajemne zaufanie i każdy „oferuje” wszystko, co ma w sobie najlepszego. Ludzie komunikują się w otwarty sposób, działają z empatią i wspierają innych.

W takich okolicznościach, wspólnej synchronii, wszyscy odnoszą maksymalne korzyści. Każdy jest żywo zainteresowany, by tak właśnie się stało. Koherencja „wyłącza” w nas pragnienia, lęki, oceny, strategie umysłu, wyrachowanie, a uruchamia empatię, współodczuwanie, wdzięczność, równość, intuicję i chęć dzielenia się z innymi.
Zachodzi wtedy niezwykła synergia, w wyniku której stworzona wspólnie całość przekracza wielokrotnie sumę zasobów i potencjałów uczestniczących w tym procesie osób.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x