fbpx
Jak chwila pauzy może zmienić cały dzień. - Cel Życia
5660
post-template-default,single,single-post,postid-5660,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Jak chwila pauzy może zmienić cały dzień.

Będąc zabiegani w trakcie dnia, zwykle po niewczasie, przychodzą do nas refleksje, że mogliśmy sobie zaoszczędzić wiele stresu, jeśli tylko zatrzymalibyśmy się na chwilę, by rozważyć nasze wybory, zanim podjęliśmy działania. Wielu z nas przerabia więc wciąż te same lekcje raz za razem. Na przykład kiedy pod wpływem emocji przesyłamy maila z odpowiedzą na wzbudzającą nasze emocje wiadomość, nie słuchając odczucia, ze lepiej wstrzymać się z natychmiastową, impulsywną reakcja. Mechanicznie naciskamy przycisk „wyślij”, a dopiero później zdajemy sobie sprawę, że być może zadziałaliśmy zbyt pospiesznie. Podobnie jest w przypadku rozmów telefonicznych.
Chwila pauzy zaoszczędziłaby nam stresu i ubytku energii. Takich sytuacji w ciągu dnia bywa wiele, kiedy poświęcamy swoje dobre samopoczucie, lekceważąc intuicyjne wskazówki.
Jeśli nauczymy się zatrzymywać, by posłuchać sugestii naszego serca, unikniemy wielu sytuacji powodujących utratę energii, na skutek wzbudzonych emocji w relacjach z ludźmi, zwłaszcza tymi, na których najbardziej nam zależy. Możemy zadbać o to w sposób proaktywny, praktykując techniki, które pomogą nam wejść w stan spokoju i harmonii.
Ma to szczególne znaczenie w obecnie, kiedy wydaje się, że czas biegnie za szybko i wiele jest momentów presji, czy niepewności.
Co chwila pauzy może wnieść do naszej codzienności:
? 1. Oddychanie uczuciem spokoju, podczas chwili pauzy, poprawia przejrzystość myślenia.
? 2. Spokój zapobiega impulsywnym reakcjom, otwierając przestrzeń na świadome, zrównoważone działanie.
? 3. Dokonujemy bardziej korzystnych dla nas wyborów i doświadczamy mniej stresu.
? 4. Poprawia się nasza pamięć.
? 5. Łatwiej jest odebrać intuicyjne podpowiedzi.
? 6. Popełniamy mniej błędów i rzadziej doświadczamy porażek.
? 7. Chwila pauzy i słuchanie głosu serca, korzystnie wpływają na relacje z ludźmi – nasi przyjaciele pozostają przyjacielscy.
? 8. Częściej zdajemy sobie sprawę z możliwych konsekwencji, zanim jeszcze cokolwiek zaczniemy robić.
? 9. Unikamy uczenia się na kosztownych błędach – to już mamy przecież opanowane.
? 10. Pauza to szansa na optymalne wybory, decyzje i działania.
Życie w ciągłym pośpiechu powoduje, że przegapiamy ważne rzeczy, także subtelne sygnały mówiące nam, byśmy się zatrzymali na moment i posłuchali własnego wewnętrznego głosu. Możemy w ten sposób zaoszczędzić sobie wiele stresu i zadbać o równowagę psychofizyczną.
Kiedy wypełnia nas energia emocji: niepewności, frustracji, czy przytłoczenia, zawsze możemy zatrzymać się na kilka, kilkanaście minut, wrócić do stanu spokoju i harmonii, a także poradzić się naszej inteligencji serca, jakie działanie poprowadzi nas do najlepszego rozwiązania. Będziemy mieć wtedy poczucie jasnego kierunku, w którym mamy podążać.
* na podstawie Heart Math.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x