fbpx
Jak mówić z poziomu serca? - Cel Życia
5550
post-template-default,single,single-post,postid-5550,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Jak mówić z poziomu serca?

Kiedy zazwyczaj coś mówimy, najczęściej robimy to z poziomu umysłu. Skupiamy wtedy uwagę na naszych myślach i rezonuje to z umysłami naszych słuchaczy. Możemy jednak mówić z poziomu serca, skupiając wtedy na nim naszą uwagę i tym razem, rezonować to będzie z sercami innych ludzi.Taki świadomy akt przeniesienia uwagi do serca i utrzymania jej tam podczas mówienia powoduje, że wchodzimy w naszym przekazie na inny poziom energii, a treść jaka się pojawia, pochodzi z głębszych intuicyjnych zasobów.

Zdolność odczuwania takiego połączenia z sercem, głębokiej wewnętrznej integracji, stanowi ważną część duchowej praktyki. Nie ma nic niestosownego w mówieniu z poziomu umysłu. Możemy zostać poproszeni na przykład o udzielenie jakiejś konkretnej informacji. Kiedy jednak mówimy z poziomu serca, powstaje niezwykłe połączenie z drugą osobą, bazujące na miłości, empatii, współodczuwaniu. Bazujące na atrybutach naszego serca. Osiągamy wtedy wyjątkowe zrozumienie, ponieważ łączymy się z takim człowiekiem na poziomie duszy, Istoty. Tego rodzaju akt mówienia z poziomu serca nie ma nic wspólnego ze sferą emocjonalną, sentymentalną lub osobistą. Wchodzimy na poziom transpersonalny. Nie potrzebujemy przy tym żadnego specjalnego tonu głosu, doboru słów lub technik. Wszystko odbywa się samoistnie, w sposób zupełnie naturalny. Jakość takiej komunikacji leży w uczuciach płynących z serca i naszym w nich zintegrowaniu.

Praktykę tego rodzaju komunikacji można ująć w 3 prostych krokach:

• Skup swoją uwagę na sercu, np. dzięki koherencji serca.

• Mów w normalny sposób, pamiętając o jednoczesnym utrzymaniu skupienia w sercu.

• Podczas, gdy będziesz mówić pozwól, by Twój głos był jak strumień niosący energię płynącą z serca, pozwól, by słowa płynęły same, swobodnie tak, jak przychodzą.

Spróbuj praktykować mówienie z poziomu serca na co dzień w każdej sytuacji, również zawodowej. Kiedy mówisz do swojego dziecka, przyjaciela, klienta, sąsiada lub pracownika sklepu. Może być w tym pomocna koherencja serca. Mówienie z poziomu serca może stać się wtedy „naturalnym nawykiem” w trakcie codziennych czynności, na przykład kiedy coś sprzedajemy lub odbywamy z kimś spotkanie, Nasz głos może być częścią niezwykłego duchowego doświadczenia, w którym przekaz dociera do serca drugiego człowieka, budząc jednocześnie nasze własne. Powoduje to wtedy, że Świadomość może się objawić szerszej grupie osób.

Komunikując się w ten sposób z ludźmi, nigdy więcej nie będziemy sprzedawać, uczyć, zarządzać.

Nasze życie i praca staną się źródłem miłości, wdzięczności oraz światłem Świadomości dla innych.

Czy zdarza Ci się w ten sposób mówić do ludzi?

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x