fbpx
Jak pozbyć się toksycznych ludzi i negatywnych emocji. - Cel Życia
2150
post-template-default,single,single-post,postid-2150,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Jak pozbyć się toksycznych ludzi i negatywnych emocji.

 

Zapewne zdarzyło Ci się, że denerwowali lub irytowali Cię inni ludzie. Czasem potrafili nawet zepsuć cały dzień. Wszystko byłoby całkiem dobrze, ale ktoś akurat się nie pojawił i .. skrytykował Cię, czegoś chciał, kiedy miałeś ważniejsze rzeczy na uwadze, zaczął narzekać i sobą absorbować, odmówił pomocy, kiedy potrzebowałeś.
Z tymi i podobnymi sytuacjami są oczywiście związane negatywne emocje, które naprawdę potrafią „zepsuć krew”.

 

Jak się tego pozbyć i uchronić się przed toksycznymi ludźmi i negatywnymi emocjami?

 

Możesz znaleźć wiele rozmaitych technik mentalnych, których celem jest zmiana postaw i sposobu myślenia, by unikać lub nawet wyeliminować toksyczne osoby i negatywne emocje. Można w tym zakresie nawet odnieść pewne sukcesy, tylko …
Przypomina to zbieranie ropy z powierzchni morza, podczas gdy na dnie spoczywa tankowiec z pełnymi zbiornikami. Zbieramy to co widać na powierzchni i nawet kiedy przez chwilę jest spokój, źródło pozostaje.
To źródło jest w Tobie.

Pojawiające się osoby, wraz ze swoimi zachowaniami oraz emocje nie są niczym egipska plaga, która na Ciebie spada i utrudnia życie. Ci ludzie spełniają w Twoim życiu ważną rolę. Oni są jak lustro – dla Ciebie.

Kiedy żyjesz w nieświadomości, nie dostrzegasz w sobie własnych przekonań, schematów i nawyków, które to właśnie powodują doświadczanie takiej, a nie innej rzeczywistości. Doskonale zauważasz „co jest nie tak” u kogoś innego. To Ty jednak jesteś źródłem problemów, niepowodzeń, utraty pieniędzy, pracy i masy innych problemów. A precyzyjniej są nim Twoje procesy mentalne, to co uważasz na swój temat, lęki – cała praca umysłu. Pojawiający się ludzie ze swoimi zachowaniami stanowią jedynie rezultat.

 

Jak to skutecznie zmienić?

 

Możliwość pojawia się, kiedy przyjmiesz inną perspektywę. Kiedy przestaniesz patrzeć na Nich, a spojrzysz na Siebie. Wtedy pojawienie się kogoś z irytującym zachowaniem zaciekawi Cię i stanie się wartościowe. Poprowadzi do wewnętrznych poszukiwań przyczyn takiej sytuacji.
Inne osoby spełniają bardzo ważne rolę w tym procesie. Poprzez swoje postawy w stosunku do Ciebie wręcz dokładnie pokazują co w Tobie wymaga uwagi, transformacji, zmiany i uwolnienia.

Jeśli ktoś w Twojej obecności ciągle narzeka – sprawdź na ile Ty sam czujesz zgorzknienie i niezadowolenie z życia. Jeśli ktoś postępuje wobec Ciebie nieuczciwie – sprawdź na ile Ty bywasz nieuczciwy wobec siebie i innych. Jeśli ktoś Cię okłamuje – zobacz na ile Ty sam oszukujesz siebie i nie chcesz zobaczyć prawdy o sobie.

Przyjmując takie podejście, częściej poczujesz wdzięczność za pokazanie Ci tematu do wewnętrznej pracy, niż irytację lub złość.
A kiedy uzdrowisz źródło nierównowagi w sobie, wtedy znikną z Twojego życia toksyczne osoby ze swoimi zachowaniami i towarzyszące temu negatywne emocje.
Tylko wtedy, kiedy Ty dokonasz zmiany w sobie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x