fbpx
Jak serce komunikuje się z mózgiem i kieruje jego pracą. - Cel Życia
4820
post-template-default,single,single-post,postid-4820,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Jak serce komunikuje się z mózgiem i kieruje jego pracą.

Powszechnie przyjęte jest, że komunikacja serca z mózgiem ma charakter jednostronny. Serce do tej pory traktowane było jak każdy inny organ reagujący i otrzymujący polecenia wysyłane przez mózg. Jest jednak dokładnie odwrotnie.
Badania Instytutu Heart Math pokazują, że komunikacja między sercem, a mózgiem ma charakter dynamiczny i przypomina dwustronny dialog, w wyniku którego te dwa organy bez przerwy wpływają wzajemnie na siebie i swoje funkcje, by ciało działało w sposób optymalny.
Serce wysyła ponad 70% więcej informacji do mózgu, niż ma to miejsce w drugą stronę. Ponad 90% nerwów łączących serce i mózg przenosi informacje od serca w kierunku mózgu.
Serce komunikuje się z mózgiem na 4 sposoby:
• neurologicznie – poprzez impulsy systemu nerwowego,
• biochemicznie – poprzez hormony i neurotransmitery,
• biofizycznie – poprzez puls,
• energetycznie – poprzez oddziaływanie pola elektromagnetycznego.
Komunikacja z poziomu serca bardzo istotnie i kompleksowo oddziałuje na sposób funkcjonowania mózgu. Dostaje on od serca polecenia do wykonania i uruchamia odpowiednie procesy w ciele.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x