fbpx
Jak wygląda dziś twój sen? - Cel Życia
2527
post-template-default,single,single-post,postid-2527,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Jak wygląda dziś twój sen?

 

Mentalny lub emocjonalny stres jest często pomijaną przyczyną problemów ze snem. Ciągły i odpowiednio długi sen w ciągu nocy jest bardzo istotny z wielu powodów. Jednym z nich jest regeneracja energii, którą poświęcamy na codzienne zajęcia i wyzwania. Budzimy się codziennie z określoną ilością osobistej energii, którą wydatkujemy w ciągu dnia. Funkcjonujemy jako „system energetyczny”, który potrzebuje wydatkować i uzupełniać energię, by działać w zdrowy i optymalny sposób. Ilość energii, która mamy do dyspozycji w swoich wewnętrznych akumulatorach, determinuje nasze możliwości fizyczne, mentalne i emocjonalne.

 

Mając w pełni naładowane akumulatory, mamy większe możliwości efektywnego zarządzania sobą, pozostawania w stanie wewnętrznego spokoju, radzenia sobie z emocjami i własnymi reakcjami. Rzadko wchodzimy w stan stresu, który pozbawia nas życiowej energii.
Jednym z najważniejszych sposobów odnawiania i regeneracji energii jest odpowiednia ilość niczym nie przerywanego snu. Inną kompetencją, która ma kluczowe znaczenia dla osobistego zdrowia i równowagi fizycznej oraz psychicznej, jest nauczenie się inteligentnego sposobu samo regulacji emocji i własnych reakcji na stres. Zwiększa to zdolność do mentalnego skupienia, jasności myśli oraz opanowania w trudnych emocjonalnie sytuacjach.

 

Jak dziś wygląda twój sen?

 

Jeśli trudno ci zasnąć lub budzisz się w ciągu nocy, warto byś się tym zainteresował. Im dłużej to trwa, tym trudniej ci będzie się skupić, spadnie twoja efektywność, łatwiej będzie o błędy oraz nieadekwatne do sytuacji reakcje emocjonalne. Spadać będzie pojemność akumulatora twojej osobistej życiowej energii. Utrzymanie koncentracji będzie wymagało coraz więcej wysiłku.

 

Jeśli coś dzieje się dziś z twoim snem, przyjrzyj się temu uważnie. Twój osobisty inteligentny system właśnie wysłał ci ważną informację.
Odbierz ją teraz, gdyż kolejny komunikat będzie już dużo bardziej gwałtowny, by obudzić cię ze snu, w którym żyjesz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x