fbpx
Koherencja serca, a nasze emocje i percepcja. - Cel Życia
4781
post-template-default,single,single-post,postid-4781,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Koherencja serca, a nasze emocje i percepcja.

Kiedy doświadczamy stresu i emocji uznawanych powszechnie za negatywne, takich jak: złość, frustracja, niepokój czy lęk, rytm pracy naszego serca staje się nierówny i chaotyczny. Chaos ogarnia system nerwowy, co utrudnia przepływ informacji do mózgu i osłabia jego zdolność do poprawnej synchronizacji aktywności neuronów. Odczuwamy to jako zaburzenia skupiania uwagi, zapamiętywania, abstrakcyjnego wnioskowania. Pogarsza się zdolność rozwiązywania problemów i spada kreatywność.
Kiedy znajdujemy się w stanie koherencji serca, wprowadza ono harmonię w centrach naszego mózgu i doświadczamy emocjonalnej stabilizacji, łatwo nam o skupienie, doskonale działa pamięć. Rośnie efektywność działania i kreatywność. Zaczynamy również odbierać intuicyjne informacje oraz wskazówki.
Czujemy się wtedy znacznie lepiej, a nasze serce dba, by mózg działał w sposób optymalny.
Wykres pochodzi z zasobów Heart Math.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x