fbpx
Koherencja serca - globalna wewnętrzna synchronizacja. - Cel Życia
4808
post-template-default,single,single-post,postid-4808,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Koherencja serca – globalna wewnętrzna synchronizacja.

Koherencja serca to stan harmonijnej synchronizacji serca i mózgu w jeden, spójnie działający system. Ten stan ma jednak dużo szersze, globalne oddziaływanie na cały nasz organizm.
Serce jest najpotężniejszym biologicznym generatorem. Kiedy wchodzi w koherentny rytm pracy, powoduje zmianę rytmu i synchronizację działania wewnętrznych procesów jak: rytm oddechu, ciśnienie krwi, częstotliwość fal mózgowych. Wszystko zaczyna funkcjonować w rytmie wyznaczanym przez harmonijnie działające serce. Wtedy wszystkie systemy w ciele działają na wysokim stopniu efektywności, w harmonii, wzmacniane przez naturalne procesy regeneracyjne.
Panuje pełna synchronizacja i zgodny rezonans.
To naturalny stan dla człowieka, jednak w praktyce, przy obecnym stylu życia, spontaniczny stan koherencji zdarza się bardzo rzadko, ponieważ nie pozwalamy na to funkcjonując na co dzień w pośpiechu, stresie, poddani intensywnym stanom mentalnym i emocjonalnym.
Na załączonym obrazku, pochodzącym z zasobów Instytutu Heart Math, można wyraźnie zauważyć moment, kiedy następuje wejście w stan koherencji serca, co powoduje natychmiastową synchronizację rytmu pracy serca, pulsu i rytmu pracy układu oddechowego.
Nawet kilka minut przebywania w stanie koherencji wywiera ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie, sprawność mentalną, emocjonalną stabilność, wysoki poziom energii, czy też efektywność naszej pracy i działania.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x