fbpx
Koherencja serca – „narzędzie” samoregulacji emocjonalnej. - Cel Życia
4940
post-template-default,single,single-post,postid-4940,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Koherencja serca – „narzędzie” samoregulacji emocjonalnej.

Kiedy identyfikujemy się z naszym umysłem, kierujemy uwagę na ocenianie, analizowanie, porównywanie lub prognozowanie, a rezultatem tego najczęściej jest stres. System nerwowy ulega rozstrojeniu, a tym samym praca serca i mózgu wchodzi w stan chaosu. Cierpi na tym nasze zdrowie i samopoczucie, ale także myślenie, decydowanie i emocjonalna równowaga.
Dla odmiany, kiedy nasze serce osiąga stan koherencji, pracuje równo i rytmicznie. Stres zostaje zredukowany i zneutralizowany. Co więcej, doświadczamy wtedy przejrzystości myślenia, a nasze zachowania i reakcje stają się spokojne i zrównoważone. Dzięki harmonijnej pracy serca, zmienia się nasz stan emocjonalny i następuje to samoistnie.
Warto o tym pamiętać, kiedy ogarnia nas lęk, niepewność, złość, czy poczucie winy. Im dłużej będziemy przebywać w energii tych emocji, tym mniej własnej energii będziemy mieli do dyspozycji.
Emocjonalny spokój, wewnętrzna cisza, tworzą przestrzeń do kontaktu z głęboką intuicją, inteligencją serca oraz korzystaniem z tego, dla jasności życiowej nawigacji. Pomagając sobie, dzięki koherencji, przywracając emocjonalną równowagę dobrze jest pamiętać, że skoro pojawiły się określone emocje, to mają one nam do przekazania istotne dla nas informacje o nas samych.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x