fbpx
Koherencja serca pomaga podejmować najlepsze decyzje. - Cel Życia
5274
post-template-default,single,single-post,postid-5274,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Koherencja serca pomaga podejmować najlepsze decyzje.

 
Decyzje podejmujemy codziennie. Czasem są to te drobne, jak np. co zjeść na śniadanie, a czasem takie, które wywierają istotny wpływ na nasze życie. Zazwyczaj w procesie podejmowania decyzji bierze udział nasz umysł, który oferuje nam coś, co nazywamy racjonalną logiką. Czasem uczestniczą również emocje. „Emocje nie są dobrym doradcą” – takie powiedzenie przypisuje sferę emocji oraz chybione decyzje, sercu. Rekomenduje tym samym umysł, jako najbardziej wiarygodnego doradcę przy podejmowaniu decyzji.
Tymczasem zarówno myśli, jak i emocje stanowią domenę umysłu.
Podpowiada on nam rozwiązania poprzez intensywne myślenie, analizowanie, rozważania ryzyka i wagi argumentów, albo poprzez emocjonalne impulsy, reakcje lub manipulacje. Umysł jednak, choć często pracuje z intensywnością procesowa, nigdy nie jest pewien rezultatu swojej rekomendacji. Dlatego decyzjom towarzyszy niepewność, napięcie i niecierpliwe oczekiwanie, aż objawią się ich owoce. Wtedy nastąpi radość lub rozczarowanie. Decyzjom podejmowanym z poziomu umysłu towarzyszy stres.
 
Koherencja serca prowadzi nas zupełnie w inną stronę, do stanu wewnętrznego spokoju i zestrojenia. Umysł wycisza się i jesteśmy wolni od mentalnych zakłóceń. Mamy jasność myślenia, przejrzystość perspektywy. Nasze serce i mózg pracują jak jeden, spójny i harmonijny system.
Serce otwiera wtedy przed nami zasoby inteligencji daleko wykraczającej poza możliwości inteligencji mentalnej. Możemy skorzystać z inteligencji naszego serca. Ona „widzi” konsekwencje decyzji, zanim je podejmiemy i podpowiada wyłącznie rozwiązania, które nam najlepiej posłużą.
Nie musimy w napięciu czekać na rezultaty, ani uczyć się na kosztownych błędach.
Decyzjom podjętym z poziomu serca zawsze towarzyszy spokój i pewność, bez względu na to, kiedy pojawią się ich efekty. Nie ma również znaczenia czy są to decyzje osobiste, dotyczące relacji partnerskiej, czy biznesu.
Serce nigdy nas nie zawiedzie.
 
Jak podejmujesz swoje decyzje? Czy korzystasz czasem z pomocy serca?

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x