fbpx
Koherencja serca pomaga w uwolnieniu się od kompulsywnego jedzenia. - Cel Życia
5054
post-template-default,single,single-post,postid-5054,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Koherencja serca pomaga w uwolnieniu się od kompulsywnego jedzenia.

Wiele osób staje w obliczu zbyt dużej wagi ciała i wyzwaniami związanymi z powrotem do jej optymalnego stanu. Jest wiele diet i przepisów jak to zrobić, jednak często nie uwzględniają one przyczyn emocjonalnych, z powodu których spożywamy duże ilości jedzenia. Zdarza się, że wzrost wagi wywoływany jest przez hormony stresu, kiedy wcale nie jemy zbyt dużo.
Uważa się, na podstawie prowadzonych badań, że blisko 75% przypadków nadmiernego objadania się, to kompulsywne jedzenie pod wpływem emocji. Ta emocjonalna waga powoduje, że trudno utrzymać jakąkolwiek dyscyplinę i dietę.
Koherencja serca przywraca w naturalny sposób emocjonalną równowagę, uwalnia od natrętnych myśli i potrzeby zajadania stresu. Kiedy praktykujemy ją regularnie, łatwiej nam uświadomić sobie źródła naszych emocji i podjąć pracę nad ich przetransformowaniem i uwolnienie. Nie musimy już „osładzać i uprzyjemniać sobie życia” poprzez jedzenie.
Nasze serce prowadzi nas ku bardziej zrównoważonym reakcjom i zachowaniom, większemu spokojowi, wysypianiu się, a także bardziej zdrowej diecie.
Zmienia się nie tylko nasza percepcja rzeczywistości, ale także cała fizjologia i rytm wewnętrznych procesów w ciele. Znacznie łatwiej nam poradzić sobie z emocjami, zmienić stan psycho-fizycznego samopoczucia, kiedy nasze serce, emocje, umysł i ciało, znajdują się w harmonii.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x