fbpx
Koherencja serca – równowaga i harmonia od wewnątrz. - Cel Życia
3310
post-template-default,single,single-post,postid-3310,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Koherencja serca – równowaga i harmonia od wewnątrz.

 

Koherencja to jakość zgodnej integracji, ułożenia w porządku, relacji połączonych ze sobą części. Zawsze odnosi się ona do połączenia, zgodności, efektywnego wykorzystania energii oraz globalnego porządku, gdzie osiągnięta pełnia jest większa niż suma pojedynczych jej składowych.

Koherencja serca to zgodna, synchroniczna i uporządkowana praca dwóch naszych „urządzeń” elektromagnetycznych o największej mocy – serca i mózgu.

Kiedy odczuwamy uczucia takie jak miłość, wdzięczność, współodczuwanie, rytm pracy naszego serca staje się koherentny, czyli ma kształt równych, rytmicznych fal. W przypadku emocji takich jak lęk, złość, czy niepokój, rytm pracy serca wchodzi w stan chaosu.

W stanie koherencji rytm pracy serca przyjmuje częstotliwość 0,1 Hz, naturalną częstotliwość, na której komunikuje się serce z mózgiem.

W stanie stresu skutecznie zakłócamy tę komunikację, odłączając sobie tym samym optymalną kreatywność, jakość komunikacji z ludźmi, produktywność pracy czy jakość funkcjonowania naszego układu odpornościowego.

Ta zmiana jest trudna do opisania słowami, ją się po prostu czuje.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x