fbpx
Mózg serca - Cel Życia
4804
post-template-default,single,single-post,postid-4804,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Mózg serca

W 1991 r. zespół naukowców z Uniwersytetu w Montrealu, kierowany przez dr. Andrew Amour odkrył, że w obrębie serca 40 000 wyspecjalizowanych neuronów sensorycznych zwanych neurytami tworzy sieć komunikacyjną. Są to komórki realizujące funkcje tożsame z tymi, które znajdują się w mózgu właściwym.
Kluczową rolą tego tzw. małego mózgu serca jest wykrywanie zmian poziomu hormonów i innych substancji chemicznych w organizmie oraz przesyłanie informacji o tych zmianach do mózgu, by mógł on odpowiednio zareagować. Mózg właściwy pełni więc rolę bardziej wykonawczą, a nie kierującą wszystkimi procesami w ciele.

Mózg serca działa w 2 wzajemnie powiązanych ze sobą obszarach:
– niezależnie od właściwego mózgu myśli, uczy się, zapamiętuje, odbiera nasz świat wewnętrzny i zewnętrzny,
– współpracuje harmonijnie z mózgiem, by zapewnić optymalne wykorzystanie pełni możliwości naszej sieci neuronowej, którą te 2 organy ze sobą współdzielą.
Zachwycamy się sztuczną inteligencją, technologią stworzoną przez człowieka, próbujemy szukać odpowiedzi w gwiazdach, gdzieś daleko od tego, co mamy nawet bliżej, niż na wyciągnięcie ręki.

„Starożytne tradycje zawsze uważały, że to serce, a nie mózg, stanowi centrum wielkiej mądrości, uczuć i pamięci, a także jest portalem do innych kręgów egzystencji”.
– Gregg Braden

 

Na ile dziś korzystasz z możliwości swojego serca?

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x