fbpx
Perfekcja – chmura przesłaniająca słońce radości życia. - Cel Życia
5990
post-template-default,single,single-post,postid-5990,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Perfekcja – chmura przesłaniająca słońce radości życia.

Kiedy wszystko w końcu się powiedzie – zamysły, plany, wizje, kiedy będzie takie, jakie chcę, kiedy zrobię wszystko doskonale, wszystko uwzględnię, zastosuję, będę o wszystkim pamiętać, kiedy ktoś będzie podziwiał moje osiągnięcia, kiedy … wtedy poczuję spokój, radość, będę szczęśliwy. Czyli nigdy.

Perfekcja – chęć zaimponowania, zwrócenia uwagi, spełnienia warunków, by otrzymać to, o czym marzymy, czego pragniemy i potrzebujemy. Wieczne dążenie do tego, co nieosiągalne, niczym praca mitycznego Syzyfa. Kierując się perfekcją, poświęcamy ogrom czasu, energii i pieniędzy, by wreszcie się udało, by być zadowolonym. Świat jednak, a także rezultaty naszych działań oraz doświadczenia życiowe tego nie pokazują. Cierpimy, a potem ponownie zrywamy się w kolejnej próbie, by teraz już się udało.

Kiedy dostajemy to, czego nie chcemy – cierpimy. Kiedy nie dostajemy tego, co chcemy – także cierpimy. A nawet wtedy, gdy dostajemy dokładnie to, czego chcemy – cierpimy, ponieważ nie możemy zatrzymać tego na zawsze.Temat perfekcji w naszym życiu może być jedną z najważniejszych lekcji do doświadczenia, przepracowania oraz transformacji. Niesie dwie, pozornie sprzeczne ze sobą prawdy, które reprezentują różne poziomy doświadczania.

Z konwencjonalnego punktu odniesienia, świat jest miejscem cierpienia. Przestępczość, działania polityków, okrucieństwo, głód, bezdomność, ucisk i wyzysk – w mediach, w codzienności jest tego aż nadto. Nasze życie również, pozornie, przynosi nam wiele niepowodzeń, trudności oraz cierpienia.Jednak z perspektywy transcendentnej, ujrzenie siebie, życia i świata, ze wszystkimi trudnościami, niedoskonałościami, cierpieniem, z poziomu obejmującego to wszystko mądrością, cierpliwością, miłością, akceptacją i głębokim zrozumieniem, które pojawią się, kiedy nasze serce stanie się otwarte, sprawi, że będziemy dostrzegać i przyjmować wszystko co się dzieje aktualnie na Ziemi, a także w naszym życiu, jako całkowicie perfekcyjne i właściwe w wielkim procesie ewolucji świadomości.

Perspektywa taka może być kluczem dla każdego, kto zagubił się w życiu i zamartwia się w gruncie rzeczy mało istotnymi szczegółami.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x