fbpx
Po co rozwijać intuicję? - Cel Życia
5948
post-template-default,single,single-post,postid-5948,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Po co rozwijać intuicję?

Czy jest jakiś wyjątkowy powód, żeby poświęcać czas, energię, a może nawet i pieniądze, by rozwijać coś tak nienamacalnego jak intuicja?

Odpowiedź jest prosta i przychodzi z poziomu innej perspektywy. Intuicja to być może jedna z najbardziej wartościowych rzeczy, jaką mamy do dyspozycji. Korzystanie z niej nie wymaga wiele wysiłku, czy czasu, a wartość, jaką może wnieść do naszego życia jest bezcenna. Jeśli tylko nauczymy się , a w zasadzie przypomnimy sobie jak z niej korzystać, intuicja staje się doskonałym przewodnikiem i nieocenioną pomocą w każdym aspekcie naszego życia.

Żyjemy w czasach nieustannie rosnącej zmienności, nieprzewidywalności, chaosu i zalewu informacjami oraz medialnej dezinformacji. Trudno w tym wszystkim się orientować, odróżnić prawdę od fałszu i łatwo się zagubić. W takich okolicznościach intuicja jawi się jako latarnia, która oświetla nam drogę w każdym momencie. Może pokazać nam właściwy kolejny krok, jaki mamy do wykonania, podpowiedzieć najlepszy wybór, pokierować ku optymalnej decyzji. Może pomóc nam funkcjonować w sposób bezpieczny i zdrowy ostrzegając przed pojawiającymi się zagrożeniami.

Posługując się intuicją unikamy kosztownej nauki na błędach, tracenia pieniędzy, niepowodzeń w biznesie, trudnych relacji z ludźmi, uszczerbku na zdrowiu oraz wielu innych kłopotów.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x