fbpx
Prawdziwa podróż, to podróż do Siebie. - Cel Życia
5437
post-template-default,single,single-post,postid-5437,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Prawdziwa podróż, to podróż do Siebie.

Całe nasze życie jest podróżą, podczas której szukamy życiowego partnera, spełnienia, zawodowej drogi, czy sposobów realizacji naszych talentów i zdolności. Stawiamy sobie różne cele, mamy pragnienia, marzenia. Szukamy informacji, wskazówek, odpowiedzi na ważne dla nas pytania, które pojawiają się w miarę upływu czasu. Szukamy najlepszych sposobów ekspresji – na przykład poprzez hobby i pasje, czasem poprzez pracę lub po prostu codzienne życie.
Jednak nie zawsze udaje nam się odkryć prawdziwy sens i cel tej podróży. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym wszystkim chodzi wyłącznie o nas, o pełnię świadomości tego, kim jesteśmy tam w głębi nas samych. A z tego wynika wszystko, co dla nas najważniejsze, co nadaje naszemu życiu sens, co przynosi spokój i spełnienie. Cała reszta jest wtórna, a często nawet nieistotna.
W tę stronę prowadzą nas krok po kroku kolejne życiowe doświadczenia, które zawsze są właściwe i pojawiają się w najbardziej odpowiednich dla nas formie i czasie. Naprowadzają nas tam ujawniające się z czasem zdolności i zainteresowania.
W delfickiej wyroczni, która była w starożytności celem podróży w poszukiwaniu odpowiedzi wisiała maksyma „Gnothi seauton” (Poznaj siebie). Nie straciła przez tysiąclecia na aktualności. Wskazuje ona, że dopiero, gdy zgłębimy w pełni to, kim jesteśmy, życie otworzy przed nami szeroko wszystkie drzwi i ujawni wszelkie tajemnice.
Możemy szukać kolejnych ekscytujących pasji, podróżować do Afryki, czy wchodzić na Mount Everest, medytować w Indiach lub tworzyć kolejne biznesy i choć to ma znaczenie, jest częścią naszej drogi i nam najczęściej służy, wszystko czego szukamy i naprawdę potrzebujemy znajduje się znacznie bliżej niż się wydaje. Jest wewnątrz nas.
Uświadomienie sobie tego i sięgnięcie po to w pełni stanowi najważniejsze wyzwanie, jakie stoi w życiu przed nami.
Stanowi esencję i cel naszej osobistej podróży.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x