fbpx
Program Spokojny i regenerujący sen - Cel Życia
2678
page-template-default,page,page-id-2678,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599,elementor-page elementor-page-2678

Program Spokojny i Regenerujący Sen

Na podstawie licencji i z wykorzystaniem technologii Heart Math®

Mentalny i emocjonalny stres, to często pomijana przyczyna problemów ze snem. Przedstawione w programie techniki i narzędzia zostały opracowane przez Heart Math® z USA, na podstawie rezultatów ponad 20 letnich badań naukowych. Korzystając z programu, uczestnik może znacząco zredukować stres i zmienić swoje reakcje, kiedy się on pojawi, ciesząc się dobrym, spokojnym i regenerującym snem. Dobry sen w ciągu nocy zapewnia regenerację energii, którą poświęcamy na codzienne wyzwania i zajęcia.

W dzisiejszym, gwałtownie zmieniającym się świecie, każdy człowiek wystawiony jest na wiele stresorów i często rozwija niezdrowe nawyki, z którymi później bardzo trudno sobie poradzić. Oto kilka najważniejszych z nich:

 1. Przeładowanie informacjami - jesteśmy wystawieni na ogrom przepływu codziennych informacji. Prowadzi to do rozwinięcia u nas niezdrowych nawyków takich jak: uzależnienie od mentalnej stymulacji ciągłego sprawdzania informacji – przeglądania internetu, serwisów społecznościowych, czy skrzynki mailowej, czytania wiadomości lub gier.

 2. Szybkość zmian – mamy poczucie, że czas przyspiesza, a jest coraz więcej i więcej do zrobienia. Powstaje emocjonalne napięcie, mentalne zagubienie, poczucie obciążenia i wypalenia naszego systemu nerwowego.

 3. Zmęczenie stymulacją – celem nadążenia za tempem życia i poradzenia sobie ze wszystkim, wielu ludzi pije coraz więcej kawy, napojów energetycznych lub używa różnych stymulantów zwłaszcza, kiedy się nie wysypia.

 4. Stresory środowiskowe – przy nawarstwiającym się stresie, czujemy się bardziej reaktywni, poirytowani lub zmartwieni. Kiedy przebywamy wśród innych osób, objawy te potęgują się i tworzy się kolektywne przeładowanie, co jeszcze bardziej nas wyczerpuje i powoduje większe problemy ze snem.

Rozwiązaniem jest koherencja serca.

Koherencja to termin używany do określenia stanu, w którym cała nasza wewnętrzna fizjologia (organy i systemy) znajduje się w równowadze i wzajemnej synchronizacji. Jest to kluczowe dla odnowy i utrzymania odpowiedniego poziomu naszej energii. W stanie koherencji serce, mózg, emocje i system nerwowy, a także systemy hormonalny i immunologiczny, działają w sposób optymalny i skoordynowany.

Koherencja serca jest podstawą programów Heart Math® o naukowo udokumentowanej skuteczności.

Wartości, jakie daje stan koherencji:

 1. Poprawia jakość snu – człowiek szybciej zasypia i pozostaje w stanie snu,

 2. Pomaga zarządzać i być odpowiedzialnym za własne reakcje, utrzymanie spokoju i opanowanie w sytuacjach będących wyzwaniem,

 3. Neutralizuje stresujące reakcje, które osłabiają stan zdrowia, opanowanie mentalne, emocjonalne oraz wewnętrzny spokój,

 4. Podnosi witalność i przyspiesza powrót do równowagi po okresie oddziaływania mentalnych, emocjonalnych i fizycznych stresorów,

 5. Wspomaga zdolność jasnego myślenia, znajdowania efektywnych rozwiązań problemów, podnosi wydajność oraz produktywność pracy,

 6. Aktywuje intuicję.

Program do pracy indywidualnej „Spokojny i Regenerujący Sen” w 4 krokach.

Program wykorzystuje naukowo udowodnione techniki opracowane przez Heart Math® oraz urządzenie emWave w celu poprawy rytmu pracy serca i koherencji. Koherencja pomoże uczestnikowi zmienić swoją reakcję na stres, rytmy pracy ciała oraz wewnętrznych systemów, co zaowocuje lepszą jakością snu. Kiedy rytm pracy całego ciała staje się koherentny (uporządkowany i równy), mózg oraz system nerwowy synchronizują się z rytmem pracy serca, co pomaga uwolnić zakumulowany stres i emocje. Umożliwia skuteczne radzenie sobie ze stresem, presją czasu i przeciążeniem tak, że ciało jest doskonale przygotowane na sen każdej nocy.

Krok 1

Opanowanie techniki koherencji serca (Quick Coherence Technique wg. Heart Math®).

Pierwszym krokiem Programu jest nauka wchodzenia w stan koherencji serca i samo regulacji jego rytmu pracy w każdym momencie.

Krok 2

Praktykowanie koherencji z wykorzystaniem urządzenia EmWave.

Celem tego etapu Programu jest monitorowanie umiejętności wchodzenia i przebywania w stanie koherencji za pomocą urządzenia emWave. Uczestnik uczy się i praktykuje przejście od stanu niskiej koherencji, co jest zazwyczaj normą, poprzez stan średniej koherencji, aż do osiągnięcia poziomu wysokiej koherencji – stanu optymalnego.

Krok 3

Umiejętność zabezpieczania się przed stresem i uwalniania nagromadzonego stresu w ciele.

W kroku 3 uczestnicy opanowują umiejętność zarządzania osobistą energią. Uczą się jak użyć koherencji w ciągu dnia, w czasie normalnego, codziennego funkcjonowania. Poznają sposoby przygotowania się do lepszego poradzenia sobie z sytuacjami, jakie do tej pory wywoływały stres, a także metody powrotu do całkowitej równowagi, po stresujących wydarzeniach. Kluczowe jest ćwiczenie pozwalające każdorazowo podnieść i utrzymać stan wysokiej energii, dzięki koherencji, bez względu wszystkie stresujące impulsy. Umiejętność radzenia sobie ze stresem i zarządzania własną energią, przygotowuje do dobrej jakości snu w czasie nocy.

Krok 4

Koherencja serca przed zaśnięciem.

Umiejętność wejścia w stan koherencji przed zaśnięciem, nie tylko pomaga w uzyskaniu dobrej jakości i głębi snu, przyczynia się także do każdorazowego przywracania naturalnego rytmu snu uczestnika. Korzystamy w tym etapie z techniki Zamknięcia w sercu (Heart Lock-In® według Heart Math®).

Korzyści płynące ze spokojnego i ciągłego snu:

 • Wstajemy z poczuciem regeneracji, świeżości i otwartością na nowy dzień,

 • Wzrasta mentalna przytomność, koncentracja i skupienie,

 • Ciało jest pełne energii, pobudzone z minimalnym ryzykiem fizycznych urazów,

 • Poprawia się pamięć,

 • Niskie jest ryzyko chorób i infekcji.

Urządzenie emWave Pro firmy Heart Math® wykorzystywane w Programie „Spokojny i Regenerujący Sen”.

EmWave to technologia mierząca stopień koherencji, harmonii i stabilności rytmu pracy serca (HRV – heart rythm value).

 

 

Dzięki emWave widzimy, w jaki sposób myśli i emocje wpływają na serce oraz układ nerwowy. Daje to możliwość obiektywnego monitorowania rytmu serca i koherencji.

 

Bardziej koherentny wzorzec rytmu pracy serca pokazuje efektywne i optymalne funkcjonowanie serca, co związane jest z łatwym przepływem energii przez system nerwowy oraz między sercem i mózgiem. Nierówny i niekoherentny wzorzec odzwierciedla stan stresu i ubytku energii.

Urządzenie pokazuje, jak postrzeganie i emocjonalne reakcje na stres wpływają na rytm serca, który z kolei oddziałuje na  jasność umysłu, możliwości skupienia uwagi oraz ogólny stan zdrowia i samopoczucie. emWave wspiera naukę efektywnej redukcji stresu i negatywnych emocji.

Podstawy naukowe rozwiązań Heart Math®.

Narzędzia i techniki systemu HeartMath® bazują na ponad 2 dekadach badań naukowych w zakresie psychofizjologii stresu, emocji i interakcji pomiędzy sercem a mózgiem. Badania Instytutu Heart Math® pokazały, że stan koherencji jest stanem naszego optymalnego funkcjonowania.

Instytut Heart Math®.

Heart Math® powstał w 1991 r. w Kalifornii. Organizacja opracowała system skutecznych narzędzi i rozwiązań technologicznych, bazujących na badaniach naukowych, których celem jest rozwój umiejętności tworzenia intuicyjnego połączenia pomiędzy sercem, a mózgiem i nawiązywanie głębokiego kontaktu z innymi ludźmi.

Rozwiązania Heart Math® są stosowane przez lekarzy i specjalistów  z branży medycznej, sportowców, policjantów, wojsko, kadrę menedżerską oraz pracowników wielu korporacji, takich jak min. Shell, Danone, Unilever, ING, Deloitte, McKinsey, SAP, Microsoft, Philips, GE.

Prowadzący Program

 

Nazywam się Robert Trzebiński.

 

Długo szukałem swojej drogi. Wiele lat spędziłem w dużych organizacjach, gdzie zajmowałem się marketingiem, prowadziłem projekty, szkolenia, zarządzałem ludźmi. Sporo się nauczyłem i rozwinąłem swoje kompetencje. W pewnym momencie życie pokierowało mnie w stronę, którą słabo znałem – do własnego wnętrza.

 

Wszystko czego sam doświadczyłem, co poznałem i zastosowałem, dziś wykorzystuję w pracy z drugim człowiekiem. Prowadzę szkolenia, warsztaty i sesje indywidualne. Stosuję autorskie narzędzia i metody pracy w obszarach radzenia sobie ze stresem, emocjami, transformacją przekonań oraz nawyków. Uczę świadomie posługiwać się głęboką intuicją i inteligencją serca. Wykorzystuję naukowo potwierdzone rozwiązania Instytutu Heart Math ®.

 

Swoje życie dedykuję zmianie świadomości oraz poprawie jakości życia ludzi, z którymi pracuję.