fbpx
Poza przestrzeń serca - Cel Życia
3499
post-template-default,single,single-post,postid-3499,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Poza przestrzeń serca

 

Kiedy podążamy przez życie w nieświadomości, przypomina to wtedy przejście przez pole minowe. Nie wiemy, kiedy, gdzie i w jakim zakresie nastąpi wybuch, czyli spotkają nas jakieś przykre okoliczności lub konsekwencje. I to bez względu czy i jak intensywne działania podejmujemy. Nigdy nie wiemy dokładnie, co z nich wyniknie i co będzie dalej.

Życie w taki sposób jest wyczerpujące, kosztuje wiele energii, wysiłku psychicznego i fizycznego. Dostarcza radości, lecz więcej jest cierpienia, emocji, stresu, niepewności i obaw. Zasługa w tym naszego umysłu, z którym się utożsamiamy i pozwalamy sobą pokierować. Uważamy, że on stanowi nasze Ja.

Dla niektórych osób, zdeterminowanych i otwartych, przychodzi moment na przebudzenie. Najczęściej to bolesne doświadczenia, ale nieuniknione, by rozpocząć drogę do poznania tego, Kim jesteśmy. Czasem po prostu to się przydarza, ponieważ jesteśmy „odpowiednio mocno ku temu popchnięci”. Jednak ten moment stanowi dopiero początek.

Ci, którzy podejmą wyzwanie i wykonają pracę, by uwolnić się od iluzji, pragnień, fantazji, przekonań i nawyków, płynących z umysłu, stają przed możliwością przejścia do innego świata. Do przestrzeni serca. Do źródła mocy, która każdy w sobie nosi, lecz tak niewielu decyduje się z niej korzystać, by odmienić jakość codziennego życia.

Przestrzeń serca to odczuwanie i świadome posługiwanie się uczuciami, które są wyjątkowym językiem oraz swoistym „narzędziem”. Czujemy i korzystamy z mocy empatii, miłości, wdzięczności, współodczuwania. Otwieramy się na jedność z innymi ludźmi, naturą, wszystkim co żyje. Życie przepełnione jest wtedy prawdą, spokojem, wartością, sensem i głęboką treścią.

Zaczynamy korzystać z niezwykłej mądrości i inteligencji, która dostępna jest dla nas poprzez serce. Wykorzystujemy inteligencję serca jako najlepszy życiowy kompas. Codzienność świeci zupełnie innym światłem niż na wcześniejszym etapie.

Życie z poziomu przestrzeni serca stanowi gigantyczny krok na drodze naszego rozwoju i zmiany świadomości. To ogromnie ważny przeskok, przejście niemal krytycznej bariery.

Nie jest to jednak koniec.

Serce to „strategiczny punkt”. Miejsce, z którego dopiero otwierają się drzwi do czegoś znacznie Więcej. Z poziomu serca możemy mieć świadomy kontakt z naszą duszą, pełnią naszej Istoty i poziomem Boskiej Inteligencji. Z serca możemy kontynuować drogę ku oświeceniu, Pełni, jedności ze Wszystkim co Jest. Z tego poziomu zmierzamy ku integracji z Pełnią Świadomości.

To transcendentna podróż.

Na poziomie Czystej Świadomości, przenika przez nas Moc Boga. Jesteśmy w swej najgłębszej strukturze tym samym, co Bóg. Możemy to przenieść na poziom codziennego życia.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x