fbpx
Rób w życiu to, co kochasz! - Cel Życia
423
post-template-default,single,single-post,postid-423,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Rób w życiu to, co kochasz!

 

 

„Wybierz pracę, która kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet dnia w życiu”

– Konfucjusz

 

 

Poszukiwania.

 

 

Wiele osób poszukuje „czegoś”, co nadałoby ich życiu głębszy sens. Czegoś, co mogliby robić i czuć pasję, radość, spełnienie. Sposobu na życie, pracy zawodowej, równowagi – każdy może to nazywać inaczej.

Pytają często – co to może być? Czy w ogóle jest to możliwe?

Moja odpowiedź zawsze brzmi – TAK!

Sam prowadziłem własne poszukiwania przez prawie 15 lat. Miałem wiele pasji, hobby i próbowałem uczynić z każdej z nich sposób na życie. Znaleźć połączenie drogi zawodowej z powołaniem, misją, a także sposobem zarabiania dużych pieniędzy.

Długi czas to się nie udawało. Najczęściej wspaniała pasja, fajne hobby, nie dawały się w przekonujący sposób zamienić w powodzenie finansowe. Brakowało mi także w tym głębi.

Dopiero kiedy udało mi się znaleźć życiowe powołanie, określić moją misję, wszystko ułożyło się w całość. Zrozumiałem, ze szukałem tak długo, aby ten temat zgłębić i w ten sposób pomagać innym osobom.

Dziś robię to z dużą radością, dając konkretne wskazówki i prowadząc ludzi w kierunku ich własnej misji i życiowego celu.

 

Jak to zrobić?

 

 

Istnieje kilka sposobów i kroków, aby tego dokonać. Najważniejszy z nich to zbudowanie konkretnej świadomości tego, co budziłoby poczucie, sensu, pasji i entuzjazmu Zdanie sobie sprawy z uczuć towarzyszących temu, co robisz w tym momencie. W dniu dzisiejszym.

Kiedy chcesz określić to, co dla Ciebie najważniejsze w życiu, zacznij zadawać sobie pytanie – Co kocham robić? Jakie czynności, działania są dla Ciebie najbardziej inspirujące? Jakie sytuacje mają dla Ciebie szczególne znaczenie?

Kiedy żyjesz tym, co dla Ciebie najważniejsze, co stanowi najwyższą wartość, mówisz:

  • Kocham to robić,
  • To mnie inspiruje,
  • Marzę, aby to robić,
  • Żyję, by to robić.

Doświadczasz wtedy ważnego połączenia pomiędzy Twoimi najwyższymi wartościami i działaniami.

Mówisz wtedy:

  • Zrobiłem dokładnie to, o czym marzyłem i co zaplanowałem,
  • Sposób w jaki działam bardzo mnie inspiruje,
  • Czuję się podekscytowany tym, co zrobiłem,
  • Jestem wdzięczny, że mogę robić to co kocham.

Jeśli dziś nic takiego nie robisz, to może choć raz w życiu Ci się to udało. Przypomnij sobie o tym.

 

Podziel się ze mną tym, co przyszło Ci do głowy. Czy masz to swoje COŚ?

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x