fbpx
Rodzaje intuicyjnych zasobów - Cel Życia
5337
post-template-default,single,single-post,postid-5337,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Rodzaje intuicyjnych zasobów

Większość badań dotyczących intuicji, czy też określeń jej dotyczących, skupia się przede wszystkim na czysto poznawczej czy mentalnej percepcji, gdzie intuicja jest przypisana procesom kojarzenia, wnioskowania i pamięci. Ten rodzaj intuicji stanowi funkcję podświadomości, która korzysta z przechowywanych w niej informacji, o których już zapomnieliśmy lub nie jesteśmy świadomi, że w ogóle je poznaliśmy.
Powszechnie uznaje się, że nasz mózg korzysta z 2 systemów przetwarzana informacji. Pierwszy z nich jest nieświadomy i automatyczny. Bazuje na szybkim przetwarzaniu informacji i poszukiwaniu podobieństw pomiędzy tym, z czym mamy obecnie do czynienia, a wspomnieniami dotyczącymi podobnych sytuacji z przeszłości. Często osoby, które mają bogate doświadczenia w jakimś zakresie, doświadczają tego rodzaju intuicyjnych, nagle pojawiających się impulsów.
Dla odmiany drugi system jest dość powolny i analityczny. Jesteśmy wtedy świadomi naszych myśli dotyczących jakiegoś określonego tematu. Kiedy nie potrafimy rozwiązać jakiegoś problemu, nasz mózg nieustannie nad tym pracuje i czasem w niespodziewanym momencie np. pod prysznicem, doznajemy olśnienia, niczym Archimedes wyskakujący z wanny z okrzykiem „Eureka”.
Wielu naukowców uważa, że te 2 rodzaje działania intuicji całkowicie wyczerpują temat rozważań w tym zakresie. To jednak jedynie drobna część znacznie większej całości.
Istnieją 2 inne obszary wrażliwych i subtelnych zasobów, które możemy określić jako intuicyjne. U niektórych osób mogą budzić zakłopotanie lub niedowierzanie, ponieważ korzystając z nich łączymy się z mądrością i inteligencją z wyższych wymiarów świadomości.
Pierwszym z takich zasobów jest wrażliwość energetyczna. Oznacza ona zdolność naszego ciała i systemu nerwowego do odbioru sygnałów elektromagnetycznych i energetycznych z otoczenia. Mogą być to impulsy związane ze stanami emocjonalnymi innych osób, które emitowane są przez pola elektromagnetyczne otaczające ich ciała. Innym rodzajem wrażliwości jest zdolność odczuwania zmian w polu elektromagnetycznym Ziemi. Osoby je odbierające, odczuwają często dziwny niepokój, energetyczne zmęczenie lub doświadczają trudności w skupieniu się.
Kolejnym obszarem zasobów intuicji, dostępnych dla nas, jest komunikacja z poziomami Wyższej Świadomości. Wielu ludzi, którzy mają wyższą wrażliwość i potrafią odbierać energię, doświadczają licznych synchroniczności. Nie ma to związku z żadną świadomą lub nieświadomą wiedzą, a nawet wrażliwością energetyczną. Zasoby te znajdują się poza linearnym wymiarem czasu i przestrzeni.
Jednym z przykładów korzystania z tego wymiaru intuicji, jest jasne poczucie co do tego, co się wydarzy, z wyprzedzeniem, zanim to faktycznie się zmaterializuje w naszej rzeczywistości. Kluczową rolę w korzystaniu z tego rodzaju intuicji odgrywa nasze serce. Łączy nas ono z poziomem naszej duszy, a także z „zasobami Boskiej Inteligencji”. Jest naszym centrum dostępowym i centrum synchronizacyjnym, integrującym działania wszystkich naszych ludzkich zasobów, umożliwiających odbiór docierających do nas w ten sposób informacji, wskazówek i sygnałów.
Naukowe badania w tym zakresie prowadzi Instytut Heart Math, którego misją jest zwiększanie ludzkiej świadomości w zakresie serca i jego bogatych zasobów oraz funkcjonalności, dostępnych dla każdego człowieka.
Umiejętność korzystania z zasobów głębokiej intuicji stanowi najważniejszy zakres naszych ludzkich zdolności i możliwości.
Z jakich obszarów intuicji dziś korzystasz?
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x