fbpx
Równowaga między męską, a żeńską energią. - Cel Życia
6338
post-template-default,single,single-post,postid-6338,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Równowaga między męską, a żeńską energią.

W wielu tekstach dotyczących rozwoju i zmian na Ziemi w obecnym czasie pisze się, że nadchodzi czas, w którym żeńska energia będzie dominować, po tysiącach lat dominacji energii męskiej. W istocie ostatnie tysiąclecia rozwoju ludzkiej cywilizacji odbywały się pod egidą przewodnictwa mężczyzn. Osiągnięcia nauki, techniki, sztuki, literatury, architektury, filozofii, a nawet rozwoju świadomości, choć także konflikty, wojny, przemoc – w ogromnej większości przypisywane mężczyznom, są oznakami tego czasu. Pozycja kobiet była bardzo podrzędna i dopiero ostatnie lata przynoszą w tym zakresie odmianę.Był już jednak czas w historii tej planety, kiedy w społeczeństwach przewodziły kobiety. W nielicznych miejscach jest tak do tej pory. Każda dominacja jednak związana jest z nierównowagą i dysharmonią. Zarówno na poziomie globalnym, jak i indywidualnym, wewnętrznym.

Każdy z nas ma w sobie zarówno aspekty męskie, jak i żeńskie, które przekładają się na sposób codziennego funkcjonowania. Nie ma to związku z płcią danej osoby. Część kobieca, to nasza wrażliwość, sfera intuicyjna. Męska zaś bardziej dotyczy działania i przekładania intuicyjnego prowadzenia na codzienne zachowania oraz decyzje w naszej rzeczywistości. To tylko bardzo generalne przykłady, jednak wyłącznie wtedy, kiedy zrównoważymy w sobie energie męską i żeńską, będziemy mieć pełny dostęp do naszych wewnętrznych zasobów.W takiej harmonii, poprzez serce, przemawia do nas Świadomość i jesteśmy w stanie odebrać te wskazówki, inspiracje, informacje oraz użyć tego zgodnie z przeznaczeniem.Kiedy występuje brak harmonii, przekonania oraz emocje, kształtujące codzienne doświadczenia, są drogowskazami do wewnętrznej pracy, która może przywrócić w nas równowagę.

Żyjemy w czasach globalnych zmian. Nie ominą one nikogo i ani kobietom, ani mężczyznom nie będzie łatwiej. Każdy z nas może wyłącznie zadbać o siebie i poprzez wewnętrzną zmianę, harmonię oraz spokój stać się bardzo ważną kroplą w oceanie Świadomości.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x