fbpx
Serce pamięta. - Cel Życia
5051
post-template-default,single,single-post,postid-5051,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Serce pamięta.

W 1991 roku odkryto istnienie ponad 40 000 neurytów, czyli wyspecjalizowanych komórek nerwowych w ludzkim sercu. Tworzą one mózg w tym naszym organie, działający niezależnie od mózgu w głowie. Jedną z jego głównych ról jest wykrywanie zmian poziomu hormonów i substancji chemicznych w ciele i przesyłanie informacji do mózgu w głowie, by ten uruchomił adekwatne reakcje służące potrzebom naszego ciała.
Mózg serca myśli, uczy się, czuje, przesyła informacje, a nawet ma własną pamięć. Jednym z niezwykłych przykładów na działania pamięci serca, są doświadczenia osób po transplantacji serca.
Pewna 8 letnia dziewczynka otrzymała serce tragicznie zmarłej innej, 2 lata starszej dziewczynki. Niemal zaraz po operacji, zaczęła mieć koszmarne sny. Była w nich ścigana i mordowana przez jakiegoś mężczyznę. Udała się do psychiatry, który po pewnym czasie zgłosił sprawę na policję. Koszmary były wyjątkowo szczegółowe. Szybko zorientowano się, że wspomnienia odpowiadają sprawie niewyjaśnionego morderstwa. Stworzono na ich podstawie portret pamięciowy sprawcy. Został on ujęty i skazany za zabójstwo 10 latki, a było to możliwe dzięki pamięci serca ofiary.
Mózg serca pamięta takie rzeczy, które często wypiera nasza podświadomość i zacierają się one w pamięci mózgu w głowie.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x