fbpx
Serce – tak ważne, a wciąż tak mało o nim wiemy. - Cel Życia
4755
post-template-default,single,single-post,postid-4755,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Serce – tak ważne, a wciąż tak mało o nim wiemy.

Nikt nie ma wątpliwości, że serce jest kluczowym organem, dzięki któremu żyjemy. Choć wydaje się, że od strony medycznej wiemy o nim sporo, to rola serca wykracza znacząco poza funkcje pompy krwi.

• Serce zaczyna bić w zarodku ludzkim, zanim uformuje się mózg. Od tego momentu dopiero rozpoczyna się szybki i kompleksowy rozwój płodu.
• Między sercem, a mózgiem ma miejsce ciągła, dwustronna komunikacja. Serce wysyła do mózgu 70% więcej informacji, niż ma to miejsce w odwrotnym kierunku.
• Serce wysyła sygnały do mózgu pomagające w dokonywaniu świadomych decyzji i wyborów.
• Serce powoduje synchronizację pracy wielu systemów i układów w ciele, dzięki czemu mogą one współdziałać ze sobą we wzajemnej harmonii.
• Sygnały z serca do mózgu oddziałują przede wszystkim na centra odpowiedzialne za strategiczne myślenie, czasy reagowania i samo regulację.
• Poprzez serce mamy dostęp do mądrości zwanej inteligencją serca oraz do głębokiej intuicji.
• Serce umożliwia przewidywanie sytuacji, zanim one się wydarzą.
• Dzięki sercu mamy zdolność świadomego samo uzdrawiania i szybkiego uczenia się.

Kiedy opanujemy umiejętność świadomego wchodzenia w stan koherencji serca, umożliwimy mu uruchomienie pełni funkcjonalności, co otwiera nas na pełnię naszych możliwości. Przestajemy wtedy sercu przeszkadzać.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x