fbpx
Skąd mogę wiedzieć, czy to co robię jest dla mnie dobre? - Cel Życia
3307
post-template-default,single,single-post,postid-3307,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Skąd mogę wiedzieć, czy to co robię jest dla mnie dobre?


W kilku rozmowach, w których uczestniczyłem ostatnio, pojawiało się pytanie: „Skąd mogę wiedzieć, czy decyzja, którą podejmuję lub dokonywany wybór, będą dla mnie dobre, właściwe?


Nie istnieje coś takiego jak zły czy dobry wybór, zła lub dobra decyzja. Wszystko co robimy nam służy. Czasem poprowadzi nas to krótszą ścieżką do głębokiego zrozumienia źródeł wewnętrznej nierównowagi, uwolnienia i zmiany świadomości. A kiedy indziej będziemy potrzebować kolejnych, bardziej intensywnych przeżyć i lekcji, bardziej wymagających nauczycieli, bo dojrzeć do zmiany.


Jeśli kierujemy się w życiu umysłem, zwykle wybieramy coś, co przynosi przyjemność, a unikamy bólu i trudności. Wybieramy natychmiastową gratyfikację i jak najszybszą satysfakcję. Umysł jednak nie potrafi się w takiej chwili zatrzymać. Pociąga nas natychmiast dalej, ku kolejnej przyjemności – nowemu samochodowi, fizycznemu wyzwaniu, seksualnemu podbojowi itd. Nie cieszymy się z osiągnięć, bo już trzeba myśleć o tym co dalej, co więcej. To prosta droga do frustracji, ciągłego stresu, presji, zmęczenia życiem.
W innych przypadkach możemy chcieć się schować w bezpiecznej przestrzeni, nie wybierać, nie decydować, by nie stracić tego co jest.


Każda z tych i podobnych form funkcjonowania pod przewodnictwem umysłu jest dość prymitywna, gdyż polega na zaspokajaniu popędów, pragnień, pożądań, namiętności, zawsze niemożliwych do zaspokojenia. Zwykle, kiedy kierujemy się umysłem, dopiero z perspektywy czasu i konsekwencji klasyfikujemy działania lub wybór jako dobry lub zły. Ten zły nazywamy błędem i staramy się go unikać w przyszłości.


Kiedy zmieniamy świadomość i otwieramy się na intuicję i inteligencję serca, możemy zawsze działać mądrze. Możemy wybierać rozwiązania, podejmować decyzje, które poprowadzą nas najkrótszą i najbardziej właściwą ścieżką. Będziemy wolni od błądzenia, zderzania się ze ścianą nieświadomości, a jeśli nawet chwilowo zagubimy się w mentalnych procesach umysłu, szybko wrócimy do równowagi.

Serce zawsze „wie” co się wydarzy, co jest dla nas najlepsze, jaki wybór przyniesie optymalne rezultaty, ponieważ „funkcjonuje” poza linearną percepcją czasu – poza przyszłością i przeszłością. Dzięki głębokiej intuicji możemy zawsze z tego skorzystać, bez względu na rodzaj decyzji czy wyboru. Nie wymaga to myślenia, ani analizowania. Korzystamy z super inteligentnej wewnętrznej technologii.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x