
22 sie Jak zacząć słuchać siebie
Takie pytanie niedawno ktoś mi zadał. A przychodzi ono czasem, kiedy odczuwamy złość, frustrację czy zmęczenie powtarzającymi się błędami, nieudanymi działaniami lub też zaskakującymi dla nas i niepomyślnymi okolicznościami.
Kiedy nasz poziom świadomości jest jeszcze dość niski, najczęściej podejmujemy decyzje pod wpływem umysłu. Czasem są one wynikiem złożonych i długotrwałych analiz, rozważań oraz wnioskowania z przeszłości, by przewidzieć najlepszy rezultat i zminimalizować ryzyko niepowodzenia. Nazywa się to procesem racjonalnego myślenia i decydowania.
W innych przypadkach działamy pod wpływem emocjonalnego impulsu. Najczęściej nie ma to nic wspólnego z intuicją, czy głosem serca. Chcemy zaspokoić namiętności, pragnienia, emocjonalne deficyty lub odzywają się wtedy nasze przywiązania.
W każdym przypadku pojawiające rezultaty stają się najczęściej źródłem wielu emocji i nie przynoszą tego, czego oczekiwaliśmy. Nazywamy je potem błędami.
Wcześniej lub później próbujemy się na tych błędach uczyć, a chęć ograniczenia ryzyka z nimi związanego prowadzi nas do poszukiwań eksperta, autorytetu, mistrza, który zna się na czymś, na czym nam zależy. Jesteśmy gotowi na wiele, by uniknąć kolejnych niepowodzeń. Ma być to recepta na sukces, szybki rozwój czy pieniądze.
Podążając w tym kierunku, zmierzamy do rozczarowania, czasem kosztownego.
Jedynym sposobem, jaki przyniesie nam najbardziej wartościowe wyniki jest słuchanie samego siebie.
Co to w ogóle oznacza?
Słuchanie siebie to otwarcie się na własną głęboka intuicję. Jest ona jak wewnętrzny, niezwykle inteligentny kompas. Działa, kiedy połączymy się z naszym sercem. Poprzez nie odbieramy informacje, porady, wskazówki z poziomu inteligencji serca, duszy, naszej Istoty. Przemawia wtedy do nas Wyższa Świadomość.
To nasz własny, osobisty ekspert mistrz i przewodnik.
Decyzje podjęte z tego poziomu, zawsze poprowadzą do najlepszych i najbardziej dla nas właściwych rezultatów.
Jak więc zacząć słuchać siebie?
• Nauczyć się wyciszać umysł, odłączać uwagę od strumieni myśli i emocjonalnych impulsów,
• Obserwować siebie, by nauczyć się rozpoznawać emocje, kierunki skupienia myśli źródła naszych zachowań,
• Opanować zdolność zadawania inteligentnych pytań we własnym wnętrzu,
• Nauczyć się koherencji serca i utrzymania uwagi w przestrzeni serca,
• Opanować komunikację z poziomem głębokiej intuicji i inteligencji serca,
• Słuchać i stosować to, co otrzymujemy jako informację z poziomu serca, a nie tego co podpowiada umysł.
Praca, praktyka, zaangażowanie i otwartość poprowadzą nas do tego, że zaczniemy słuchać tylko siebie. Wyższa Inteligencja zawsze komunikuje się i działa przez każde serce. Tylko dzięki świadomości możemy z tego korzystać na co dzień.