fbpx
Świadomość - fragment - Cel Życia
5729
page-template-default,page,page-id-5729,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599,elementor-page elementor-page-5729

Spis treści i fragment książki "Jestem Świadomością"

Spis treści

 

 

 

 

Prolog 5

 

Wprowadzenie 11

 

 

CZĘŚĆ I PODRÓŻ DO CZYSTEJ ŚWIADOMOŚCI 17

 

 

Poziomy percepcji 19

W podróży do Świadomości 29

Prostota 31

Praca nad umysłem: emocje i myśli 34

Odkrywanie Świadomości 36

Drogowskaz miłości i zrozumienia 43

Równowaga jest we wszystkim 45

Równowaga w szerszym kontekście 50

Teraźniejszość 56

W ciszy 58

Bycie obecnym 61

Akceptacja znikającej formy 65

Wolna wola 70

Poddanie 72

Moc poddania 76

Ostateczne poddanie 78

 

 

CZĘŚĆ II TRANSCENDENCJA 81

 

 

Transcendencja 83

Integracja z Całością 85

Bezruch 87

Moc Jedności 89

Poza umysłem 92

Postawa życia 95

Doświadczanie życia ziemskiego po transcendencji 97

 

 

CZĘŚĆ III PEŁNIA 101

 

 

Stan Pełni 103

Prawda 106

Radość życia doczesnego 108

Słońce doskonałości 110

Codzienność życia w Pełni 113

Zestrojenie się z życiem 117

Związki partnerskie 119

Życie zawodowe 122

Dostatek i bogactwo życia w stanie Pełni 124

Stany siddhi 126

Czysta Świadomość 128

 

 

CZĘŚĆ IV NATURA ŚWIADOMOŚCI 131

 

 

Totalność 133

Współistnienie w Totalności 134

Świadomość jako Rzeczywistość 138

Tożsamość 140

Radość Istnienia Świadomości 142

Bóg z perspektywy zaawansowanego poziomu Świadomości 144

Rozmowy z Bogiem 145

Współtworzenie z Bogiem 146

Natura Stworzenia 148

 

 

Posłowie 151

Wprowadzenie

 

 

 

Żyjemy, doświadczamy i zadajemy pytania. Kim jesteśmy i po co żyjemy? Czy nasza struktura fizyczna jest wszystkim, czego możemy doświadczyć, czy jest coś szerszego i jednocześnie głębszego? Szukamy odpowiedzi i w tym poszukiwaniu zgłębiamy wiedzę na różnorakie sposoby. Odnajdujemy swoje autorytety zewnętrzne, którym często ślepo wierzymy, zapominając, że cała prawda o tym, co ważne, jest w nas samych. Sami jesteśmy swoim najlepszym nauczycielem, a wszyscy, których spotykamy, to nasze drogowskazy i inspiracje.

Wystarczy otworzyć szerzej oczy i patrzeć nie przez umysł, ale przez serce. Tam znajdujemy odpowiedzi. Wszystkie.

 

Ta książka powstaje w całkowitej ciszy umysłu, w stanie pełnej Obecności. W pełnej harmonii oraz równowadze ze sobą i jednością w Całości. W ciszy umysłu odkrywamy siebie i Obecność Wszystkiego, co Istnieje, doświadczamy Pełni. W ciszy umysłu, gdzie nie ma przeciwieństw, biegunowości, myśli, jest otwartość i integracja na to, co nieopisane i często niedoświadczane. Otwartość na całą naszą Naturę Istnienia. Jedność w Świadomości.

To natura Świadomości prowadzi każdego z nas. Jest w każdym z nas, tylko odkrywana na poziomach, na których funkcjonujemy i z tej perspektywy postrzegana.

Dlatego powstaje to opracowanie. By inspirować ludzi do odkrywania siebie bardziej i jeszcze bardziej. By doświadczać siebie w sposób, jaki nie jest możliwy w doświadczaniu poprzez percepcję umysłu.

Treści tej książki to subiektywne doświadczenia i ogląd Rzeczywistości. Przekazy mogą być odbierane adekwatnie do poziomu, na którym funkcjonuje każdy czytelnik. Jednak zawsze znajdziemy w niej coś dla siebie. Coś, co zainspiruje do poszukiwań. Poszukiwań siebie i swojej faktycznej Tożsamości.

W ciszy słychać najwięcej, tam odkrywamy istotę naszej Tożsamości, Istotę siebie, naturę Czystej Świadomości. Tam, poprzez własną Jaźń tożsamą z Czystą Świadomością, uzyskujemy pełnię Boskiego połączenia. Stąd też czerpałam wiedzę i przepływ na to, co czytasz w tym momencie. Dlatego nie czuję się faktycznym autorem tego opracowania, chociaż je fizycznie napisałam, wkładając w to swoją pracę i zaangażowanie.

Funkcjonując na zaawansowanych poziomach Świadomości, doświadczam percepcji Rzeczywistości zgoła odmiennej od większości populacji. I zrodziła się wewnętrzna chęć podzielenia się doświadczeniami, by w skrytości własnego wnętrza każdy czytelnik odnalazł coś dla siebie, co poczuje i przyczyni się do zmiany jego życia na jeszcze pełniejsze.

 

Książka nie jest opisem drogi do Świadomości krok po kroku, chociaż niektóre jej fragmenty opisują zdarzenia i ważne wskazówki na tej drodze, by lepiej zrozumieć istotę tej podróży. Wszystkie zawarte tutaj informacje są przedstawiane z najgłębszej perspektywy Pełni i mogą trochę odbiegać od wskazówek innych autorów zajmujących się tą tematyką. Czasami mogą być niezrozumiałe dla czytelnika, ale zawsze będą ziarnem, które rozkwitnie w każdym we właściwy dla niego sposób.

Książka jest opisem stanów najwyższych oraz samych doświadczeń i codziennego życia w tym stanie, które również subiektywnie doświadczam każdego dnia.

Może zburzyć obecny paradygmat rzeczywistości, opartej na gloryfikowaniu zewnętrznych zdarzeń, poczynań intelektualnych. Wskazuje, jak poprzez wewnętrzną pracę osiągamy stany, które najczęściej znamy z opowiadań i przekazów wielkich mistrzów. Opisuje właśnie te stany jako wynik ostatecznych poszukiwań.

 

Tę książkę pisze osoba na co dzień funkcjonująca w zachodniej kulturze, która przez lata doświadczała jak każdy człowiek zarówno radości, jak i smutku. Nie trzeba zamykać się w klasztorze, by znaleźć to, co można odnaleźć w sobie. Można żyć normalnym życiem, zgodnym ze swoją życiową drogą, można dokonywać normalnych ludzkich działań, być w związkach czy pracować, a i tak to, co nieuniknione, pojawi się w naszym życiu.

 

 

Ciąg dalszy w książce.