fbpx
Tożsamość fragment - Cel Życia
5710
page-template-default,page,page-id-5710,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599,elementor-page elementor-page-5710

Spis treści i fragment książki

Spis treści

 

 

Prolog

 

 

Wprowadzenie

 

 

CZĘŚĆ 1. EWOLUCJA ŚWIADOMOŚCI

 

Ewolucja Świadomości

Intelekt a ewolucja świadomości

Twórcza Świadomość

Kierunki duchowej ewolucji

Wybór kierunku samopoznania

Determinanty wyboru kierunku

Radykalna prawda

Iluzja oddzielenia

Doskonałość

Relacja z ciszą

W drodze

 

 

CZĘŚĆ 2. PERCEPCJA TOŻSAMOŚCI

 

Percepcja tożsamości według poziomów świadomości

Podstawowe poziomy świadomości

Średniozaawansowane poziomy świadomości

Zaawansowane poziomy świadomości

 

 

CZĘŚĆ 3. URZECZYWISTNIENIE TOŻSAMOŚCI

 

Porzucenie ról

Urzeczywistnienie Jaźni

Rzeczywistość jako Tożsamość

Atrybuty Istnienia

Boska Tożsamość

Esencja stworzenia

Puszczenie dogmatów

 

 

CZĘŚĆ 4. ROZPOZNANIE MOCY TOŻSAMOŚCI

 

Moc z perspektywy poziomów samoświadomości

Wolność – różna perspektywa i urzeczywistnienie

Działanie – zmiana percepcji w odniesieniu do poziomów

 

Posłowie

 

Podziękowania

Fragment książki

Wprowadzenie

 

Od zarania dziejów rodzą się ludzie, którym przyświeca zgłębienie najważniejszej prawdy życia. Rozpoznania tego Kim są w swojej najgłębszej „naturze”. Wolni od uważności na formę i ludzki umysł poszukują najważniejszej życiowej odpowiedzi. Odkrywają swoją prawdę na różnorakie sposoby, doświadczając różnych okoliczności, które stanowią doskonałe pole do ich duchowej ewolucji.

Różne duchowe nurty, religie, filozofie wskazują na wiele dróg poszukiwań. Wskazują nam autorytety, mistrzów czy sławnych nauczycieli. Wiele z tych nauk cudownie inspiruje do głębszych poszukiwań. Wspierają energią przekazów w drodze do prawdy. Niektóre zaś narzucają wiele dogmatów, przymuszając do określonych działań.

Nauki i inspiracje niektórych znanych „nauczycieli” czy „mistrzów” zostały przez lata zmienione lub zindoktrynowane. Czyste przekazy zostały przetworzone przez osoby, które je spisywały po latach, ale same mogły znajdować się na niższych poziomach świadomości, w związku z czym przekazy nie były adekwatne.

Niektóre nauki zostały przejęte przez różnego rodzaju grupy wyznaniowe i traktowane jako wiedza tajemna, przez co zaniżały ich energetyczny poziom prawdy. Niektóre przekazy pochodzą od guru (niekoniecznie osób, które same doświadczyły stanów zaawansowanych) i są próbą budowania określonych filozofii życia, jednak nastawienie na tworzenie hierarchii poznawczej zaniża ich poziom przekazu, chociaż w pierwszym odczuciu może wydawać się to pomocne.

Te wszystkie teksty, mądrości, przekazy (co do intencji ich powstania) miały służyć ludziom, by ich wspierać w drodze i wznosić na wyżyny Świadomości poprzez czysty przekaz osobistych doświadczeń nauczycieli. Miały inspirować ludzi do pracy własnej poprzez rozpoznanie Kim są. Ujawniać prawdę, że już jesteśmy tym Kim Jesteśmy i nie musimy czegokolwiek poszukiwać, a tylko oczyszczać się ze wszystkiego, co utrudnia nam pełne rozpoznanie. Wskazywać pułapki i ograniczenia na drodze oraz różne możliwości i drogi zgłębiania swojej Tożsamości.

Kim zatem Jestem? To stawiane przez niektórych pytanie kryje w sobie głęboką tęsknotę za doświadczaniem swojej najgłębszej Tożsamości. Tej, której nie poznamy dzięki niezliczonej ilości przeczytanych książek, nie poznamy poprzez uczestnictwo w wielu warsztatach. Poznamy, gdy szczerze wyrazimy wolę doświadczania siebie samego. Prawda nas samych zacznie objawiać się w sposób najwłaściwszy dla nas, a droga, którą przejdziemy będzie dokładnie taką, jaką mamy przebyć.

 

(….) więcej w książce

 

 

 

Ewolucja Świadomości

 

 

 

Świadomość jest tym, co jest wieczne. Sama z siebie jest już świadoma. Sama Świadomość z racji tego nie ewoluuje, ale wszechświat – i to, co się w nim zawiera w postaci przejawionej w formie świadomości – przechodzi ewolucję. Gdy Świadomość wciela się w formę, w swoją przejawioną ekspresję, staje się tą formą i zaczyna się z nią utożsamiać, jakby zapominając o sobie. Dzięki ludzkiemu samopoznaniu, dzięki egzystencji każdego życia dążącego do samopoznania, a w konsekwencji urzeczywistnienia Jaźni czy Świadomości, wypełnia ona swoje przeznaczenie.

Każdy szczegół w ludzkim życiu ma swój głęboki sens, interakcję właściwą dla określonego poziomu świadomości. Pogłębianie czy rozwój samoświadomości jest najważniejszym życiowym aspektem każdego człowieka. Jest skorelowane z percepcją i odbiorem świata, inteligencją emocjonalną i inteligencją serca. Dotyczy również zachowań, reakcji na otaczającą rzeczywistość i siebie, światopoglądu, filozofii, intelektualnej percepcji. Ma ścisły związek z osobistymi uzdolnieniami oraz wyborami życiowymi, ludźmi w przestrzeni, drogą zawodową, zainteresowaniami i wieloma innymi elementami. Poziom świadomości jest też ściśle skorelowany z wizją życia i jego doświadczaniem oraz priorytetami.

Każde zdarzenie w naszym życiu wypływa z poziomu, na którym dany człowiek doświadcza siebie w określonym momencie. Wypływa więc z poziomu świadomości, na którym osoba funkcjonuje – czy poprzez swój osobowy wybór, czy poprzez wybór na poziomie Istoty.

 

 

 

(…) więcej w książce