fbpx
Książka "Tożsamość" - Cel Życia Tożsamość
5382
page-template-default,page,page-id-5382,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599,elementor-page elementor-page-5382

Witamy na stronie autorskiej książki.
Dokonując zakupu tutaj wspierasz bezpośrednio Autorkę.

Tożsamość

o naturze tego Kim Jesteśmy

Autorka: Brygida Pietraszek

Premiera książki - Styczeń 2022

O Książce

Gdzieś głęboko jesteśmy poza tym wszystkim, co widzimy i czego doświadczamy. Jesteśmy ponad swoją strukturą fizyczną zwaną ciałem, ponad iluzjami tworzonymi na każdy temat poprzez umysł. Jesteśmy też ponad rolami, w których doświadczamy swojego życia.

Ta książka jest kolejnym opracowaniem autorki pomagającym zrozumieć najwyższe stany Świadomości. Autorka koncentruje się na subiektywnych doświadczeniach głębokiej Tożsamości w taki sposób, by Czytelnik znalazł w niej przyjaciela, inspiratora i moc, które wesprą go w indywidualnej drodze poszukiwań.

 

Wiele z poruszanych zagadnień wymyka się jakimkolwiek opisom czy definicjom. Jednak używając słów autorka przeprowadza Czytelnika przez Rzeczywistość i najgłębszą Tożsamość. By zainspirować i zapalić światło w jego przestrzeni na otwartość głębokiego rozpoznania siebie.

 

Ważnym aspektem jest fakt, iż książka została napisana przez osobę żyjącą we współczesnym świecie Zachodu, wolną od dogmatów i przywiązania do jakichkolwiek religii czy filozofii. W treści opracowania jest wiele odnośników do kulturowego postrzegania niektórych aspektów samoświadomości oraz całej zrodzonej kultury duchowości współczesnego człowieka. Może być więc ona interesującą lekturą dla każdego, komu bliskie są aspekty samopoznania.

Wszystko bez wyjątku jest równe sobie z racji samego istnienia.
Poczuj to i zanurz się w słowa, które składają się na treści tej książki oraz to, co płynie pomiędzy słowami.

Tylko tutaj możesz zamówić swoją książkę z osobistą dedykacją Autorki z przesłaniem dla Ciebie.

Cena książki: 38 zł

Koszt przesyłki: 7 zł

Ilość aktualnie dostępnych książek

0

Gdy odrzucamy presję uzyskania odpowiedzi na pytania, gdy uwalniamy się od pojęć i definicji, dogmatów, stajemy się prawdą, do której prowadzić może nas jednocześnie każda definicja, pytanie i treść. Prowadzić nas może każdy i wszystko, co spotkamy na drodze.

Ego-umysł dąży do rozpoznania ego-prawdy. jednak to, co przez niego rozpoznane, Prawdą absolutną nie jest. Poznanie tożsamości przez pryzmat umysłu sprowadza się do archetypów, ról, dogmatów. Do fałszywej definicji ja, do różnych postaw myślowych.

Urzeczywistniona Jaźń jest całkowitym wyrażeniem Prawdy Absolutnej, a prowadzi nas do niej całkowita subiektywność samopoznania.

…Każdy szczegół w ludzkim życiu ma swój głęboki sens, interakcję właściwą dla określonego poziomu świadomości. Pogłębianie czy rozwój samoświadomości jest najważniejszym życiowym aspektem każdego człowieka. jest skorelowany z percepcją i odbiorem świata, inteligencja emocjonalną i inteligencją serca.

Ma ścisły związek z osobistymi uzdolnieniami oraz wyborami życiowymi, ludźmi w przestrzeni, drogą zawodową, zainteresowaniami i wieloma innymi elementami.

Każde zdarzenie w naszym życiu wypływa z poziomu, na którym dany człowiek doświadcza siebie w określonym momencie. Wypływa więc z poziomu świadomości, na którym osoba funkcjonuje…

Czy chcesz sprawdzić co możesz znaleźć w książce?

Zobacz spis treści i przeczytaj fragment:

…”Zanurz się w treść i to, co pomiędzy nią. Udaj się w swoją podróż iw pełni poczuj Kim Jesteś. Żyj swoim normalnym życiem, bo to, że doświadczasz siebie w takiej formie iw takim czasie ma głębszy sens. Głębsza prawda jest dostępna zawsze, ale ujawnia się w momencie otwartości, w którym ma dokładnie nastąpić.

 

Nie czyń ze swojej drogi maratonu, nie porównuj się z innymi, bo to Twoja droga, którą masz przejść swoim tempem, adekwatnie do poziomu percepcji samoświadomości i otwartości na zmiany, do warunków swojej życiowej ekspresji.”…

Zapoznaj się z odczuciami czytelników książki

Robert, Warszawa
Czytaj więcej
„Tożsamość - O naturze tego Kim Jesteśmy” to wyjątkowa książka. Przeczytałem wiele książek z zakresu tematyki zmiany świadomości i rozwoju, polskich, a przede wszystkim angielskojęzycznych. Książka w bardzo prosty i przystępny sposób prowadzi czytelnika po kierunkach ewolucji świadomości. Pokazuje jak różne drogi zbiegają się w jedno. Doskonale ukazuje poszczególne etapy zmiany percepcji tożsamości w procesie ewolucji świadomości. Bardzo łatwo można znaleźć odniesienie do tego, gdzie w danej chwili jesteśmy w osobistym procesie, co za nami, co może być przed nami. Doskonała inspiracja dla każdej osoby, bez względu na to, w którym miejscu, na jakim poziomie świadomości się znajduje. Ułatwia to przystępny i prosty w zrozumieniu styl Autorki oraz fakt, że sama doświadczyła w pełni tego, co opisała.
Julita, Sieradz
Czytaj więcej
Nigdy nie byłam w Indiach, ale słyszałam taką opinię, że w tym kraju od pierwszej chwili można się zakochać lub zniechęcić do niego. Stosując powyższą metaforę do książki autorstwa Brygida Pietraszek ,,Tożsamość. O naturze tego Kim Jesteśmy", sięgając po tę pozycję, można ją wchłonąć i poczuć całym sobą lub bezpowrotnie odrzucić. Ja czekałam na tę książkę i się nie zawiodłam. Wcześniej czytałam inną książkę Brygidy ,,Jestem Świadomością. O zaawansowanych stanach świadomości.", więc znałam już nurt, w jakim autorka pisze. ,,Tożsamość..." nie jest łatwą książką dla umysłu, ale jest ucztą dla duszy i przy odpowiedniej gotowości, może stać się silnym impulsem do odkrywania istoty życia. Autorka w bardzo naturalny sposób, na podstawie swoich subiektywnych doświadczeń, kieruje nas na subtelną płaszczyznę duchowości i z tej perspektywy opisuje tożsamość. Książka ta, nie zawiera dogmatów, porad, ćwiczeń, technik rozwojowych, gotowych rozwiązań, jest próbą zwerbalizowania tożsamości duchowej i dróg, które prowadzą do jej poznania. Ta recenzja nie jest zachętą do zakupu ani próbą dyskryminacji tej publikacji. Jest przestrzenią wolnego wyboru doświadczenia siebie w słowach autorki. Każdy ma duchową tożsamość, ale nie wszyscy jej świadomie doświadczają. Nie kupuj kota w worku, ale zaufaj temu, co poczujesz.
Szymon, Bielsko-Biała
Czytaj więcej
Ten tekst przenosi mnie w to (o) czym jest. Tej książki się nie czyta, ją się medytuje. Boskie! Bardzo dziękuję.
Krzysztof, Wrocław
Czytaj więcej
Po lekturze książki wypełnił mnie błogi spokój. Jestem w momencie życia, gdzie dużo się zmienia, a ja szarpię lub trzymam się kurczowo tego co było. Dzięki przekazowi płynącemu z tej książki nabrałem głębokiego przekonania, że wszystko jest tak jak powinno być.
Kamila, Dolny Śląsk
Czytaj więcej
Są książki, które nie tak trudno zrecenzować, choć w każdym zdaniu, w którym o nich piszesz, jesteś tylko subiektywnym obserwatorem ich treści. Czasem ta subiektywność, zachęci kogoś do czytania, a czasem nie. Jednak są takie pozycje czytelnicze, które niejako każdego z czytelników zmuszają do głębszych przemyśleń, czasem zadawania pytań, jak i analizy tematu. Te książki podlegają tylko i wyłącznie własnej recenzji. Są czymś w rodzaju przewodnika po świecie, którego autor nam przedstawia, często na bazie własnych doświadczeń, zachęcając jednocześnie do odkrywania własnych dróg, i zadawania pytań, na które jak się okazuje, tylko my znamy odpowiedź. W dedykacji autorka napisała: „Droga do siebie nie wymaga mistycznych praktyk. Często to zwyczajne życiowe kroki, otwartość na ludzi, by dokonać skoku w inny poziom świadomości, by wypełnić nasze ludzkie przeznaczenie”, a potem z każdą stroną o tej drodze było coraz więcej i coraz ciekawiej, choć jak zaznacza: „Nie ma jednej słusznej drogi do samopoznania. Każda droga jest subiektywna tak jak rozpoznawana krok po kroku prawda”. Mówi także, by tą drogą, podążać spokojnie: „Nie czyń ze swojej drogi maratonu, nie porównuj się z innymi, bo to Twoja droga, którą masz przejść swoim tempem...” Nie, nie napiszę, o czym jest ta książka. Jeśli chcesz się przekonać, to zachęcam do udania się we własną podróż i rozważania. Przeczytałam ją, często zatrzymując się, bo moim zdaniem tego wymaga, jeśli faktycznie chcesz poddać rozważaniom treści w niej zawarte, oparte na doświadczeniach i rozważaniach autorki. Brygida Pietraszek dziękuję, za to, że mogłam odbyć tę podróż
Mirosław, Warszawa
Czytaj więcej
"Właśnie jestem po pierwszym czytaniu tekstu. Najpierw dziękuję za wymowną dedykację. Wobec narastającego w sposób lawinowy zgiełku zdarzeń i informacji odnalezienie ciszy i spokoju wymaga rzeczywiście nie lada wyczynu. Przyznam szczerze, że gdyby ta książka trafiła w moje ręce jakieś 30 lat temu, niewiele bym z niej zrozumiał. Teraz dzięki niej zrozumiałem choćby to ,że wszystko ma swój czas. Tak sobie myślę, że drugie czytanie nastąpi w cieniu brzozy na moich Mazurach Dziękuję za ważna dla mnie TERAZ książkę."
Aleksandra, Wielkopolska
Czytaj więcej
„Wcześniej, kilka razy czytałam słowa samej autorki Brygida Pietraszek o Jej nowej książce "Tożsamość. O naturze tego Kim Jesteśmy". Kilka razy opisy innych Czytelników tej pozycji. I zgodnie z tym co pisze w książce Brygida, gdy przychodzi właściwy czas, doświadczamy tego, na co jesteśmy gotowi. Ja zamówiłam książkę w końcówce lutego. Jasny impuls. Czytałam ją 1szy raz przed wyjazdem na moje tygodniowe odosobnienie. Wróciłam i czytam ją na nowym poziomie. Zdolna rozpoznać przekaz jeszcze głębiej. Czytałam partiami, wracając do różnych treści wielokrotnie. Byłam z treścią i wibracją. Czas, aktywności zwolniły - a ja chłonęłam. Działo się coś dziwnego w energii. Myśli spokojne (pusta głowa), przyjmowanie i rozpoznawanie. Sporo wglądów. Nie wszystko tutaj rozumie umysł, lecz czego nie rozumie, rozpoznawane jest przez głębszą Istotę. Przypominane. Jak powrót do domu. Teraz bardziej wiem, gdzie jestem na swej Drodze między opisywanymi w książce ścieżkami oczyszczania i duchowego oświecenia. Poza spokojem pojawiają się chwile radości i miłości do wszystkiego, radykalna akceptacja i wreszcie spokój poddawania osobowego ego. „Tożsamość” to nieoceniony drogowskaz na tej Drodze. Dziękuję Brygido. Dziękuję”
Ela, UK
Czytaj więcej
„ Wybrałam się z dziećmi do miejsca o dźwięcznej nazwie HyperReality. Doświadczenie rzeczywistości wirtualnej. Nie leżało ono w sferze moich zainteresowań, ale za to w sferze zainteresowań dzieci. Wiadomo - cool! To były nasze wspólne wakacje poświąteczne, by zobaczyć Londyn. Każdy z nas mógł wybrać to co chce zobaczyć. Ja wybrałam muzea (ha ha, nawet dzieci uznały że niektórzy malarze "umieli trochę malować"), a jeden z synów - zakręcenie w wirtualność. Była ich czwórka, więc jako ta "bez pary" mogłam sobie odpuścić strzelanie do zombi i obronę bunkrów. Miałam 2h czasu czekania. Dla siebie. Uwielbiam takie momenty, przyznaję. Popijając egzotyczną herbatę - w ferworze walki i strzelaniny która działa się tuż obok - zanurzyłam się w książkę. Czytałam a właściwie medytowałam z zamkniętymi oczami nad jej fragmentami. Książką tą była "Tożsamość" Brygidy Pietraszek. (Brygida Pietraszek) Książka wymaga wewnętrznego skupienia. To nie jest powieść do poduszki, ale kontemplacja nad znaczeniem treści. I choć warunki zewnętrzne - pola bitwy - temu nie sprzyjały, tym bardziej chciałam doświadczyć zanurzenia się w świadomości. Lubię nowe bodźce i niestandardowe połączenia (... jak np rosół z ogórkiem kiszonym i śmietaną które jadałam za dziecka). Więc medytacja w hałasie jak najbardziej mnie kręci. I gdy tak rozmyślam w swoim wnętrzu, chłopak który tam pracował, zapytał co robię. Odpowiedziałam, że kontempluję to co czytam. Zaintrygował się. I tak rozpoczęła się rozmowa o świadomości, kim jesteśmy, o życiu i doświadczeniach, jak i o układzie nerwowym i medycynie chińskiej. Potem rozmawialiśmy o wyborach i o tym co jest ważne. O jego odejściu z pracy w korporacji w wieku 28 lat, ponieważ nie radził sobie ze stresem. (Ze stresu pojawiła się u niego epilepsja. Wyleczył się z niej stosując metody jego babci, które przywiozła jeszcze z czasów jak mieszkała w murzyńskiej wiosce). I o tym jak jest szczęśliwszy wykonując prostą pracę w której ma czas by spotkać się z ludźmi. Porozmawiać. Zaciekawić się życiem. A potem dołączył drugi chłopak. Okazał się Rumunem wychowanym we Włoszech. I z radością opowiadał mi jak wielkim fanem Sapkowskiego jest. Porozmawialiśmy więc o filmie (nie widziałam) i o książkach (czytałam). I znów o świadomości, losie i wyborach. To była jedna z głębszych moich rozmów w tym roku. I tak, czytając ale nie-czytając "Tożsamość", dotknęłam Życia i Sedna. Przejawów Życia. Innych Świadomości. Bo to co najlepsze i najważniejsze często dzieje się przy okazji, mimochodem, kiedy jesteś otwarta, na to co jest i co się objawia. A moje dzieci? Były przeszczęśliwe. Dostały dodatkowy czas i okazały się team-em nie do zdarcia. Jeśli chcesz wiedzieć KIM JESTEŚ, zaglądnij do "Tożsamości". Brygida Pietraszek zainspiruje Cię do wglądu w siebie.”
Poprzedni
Następny

Tylko tutaj możesz zamówić swoją książkę z osobistą dedykacją Autorki z przesłaniem dla Ciebie.

Masz pytania do Autorki?

Napisz:

Inne publikacje Autorki:

"Jestem Świadomością - o zaawansowanych stanach Świadomości"

To publikacja głęboko poruszająca trzon naszej Istoty. Daje impuls do szerokiego wglądu w swoją prawdziwą Tożsamość. Jest nie tylko kluczem, ale też otwartą bramą, by dostrzec najgłębszą prawdę samych siebie. Jest skierowana do tych osób, którzy są gotowi na doświadczanie stanów duchowego oświecenia, ale i tych czytelników, którymi kieruje ludzka ciekawość zgłębiania natury Świadomości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Autorce, czym się zajmuje, wejdź na jej stronę tutaj:

O Autorce

Brygida Pietraszek

Wieloletni konsultant holistyczny inspirujący ludzi do poznawania własnej prawdy.

Wspiera osoby, z którymi pracuje, w osiągnięciu życiowej równowagi, harmonii i wewnętrznego spokoju.