fbpx
Umysł – świat iluzji. - Cel Życia
2130
post-template-default,single,single-post,postid-2130,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Umysł – świat iluzji.

 

Umysł jest oceanem uwagi, przez który przepływają myśli. Są one jednym z kluczowych narzędzi, którymi posługuje się umysł. Zajmują przestrzeń w umyśle i zatrzymują Twoja uwagę.

Umysł to rodzaj przestrzeni, który jest światem iluzji. Wszystkie źródła myśli, cała natura umysłu, stworzone są z przeszłości. Nie możesz dostrzec prawdy, ponieważ przysłania ją kolejna wersja wspomnień.
Kiedy funkcjonujesz wyłącznie na poziomie umysłu, kiedy się z nim całkowicie utożsamiasz, masz wrażenie komfortu i bezpieczeństwa.

 

To pierwsza kluczowa iluzja.

Umysł przedstawia Ci świat zawężając go do tego, co już wcześniej zostało poznane. Wtedy czujesz pozorny spokój, ponieważ poruszasz się wyłącznie w znanych ramach.
Umysł cały czas wiele swojego „wysiłku” kieruje w przyszłość. Próbuje, na podstawie znanej przeszłości, wyobrazić sobie co się wydarzy, jak i kiedy. Przyszłość jest więc tylko wersją przeszłości.
A Ty bazujesz na wyobrażeniach tego co dla siebie chcesz, które dają Ci obietnicę spełnienia. Jest ona jednak fałszywa. To kolejna i bardzo rozczarowująca iluzja.

 

Funkcjonowanie w świecie umysłu to droga donikąd.
Pokaże Ci to stres, emocje, nakręcające się myśli, psychiczne i fizyczne zmęczenie, poczucie wypalenia i pustki. Rozwiązaniem jest wyjście z tego świata, odłączeniem zasilania umysłowi, poprzez przekierowanie uwagi do swojego wnętrza. Doskonałym sposobem, którego możesz użyć jest oddech. Im bardziej się na nim skupisz, tym mniej paliwa zostanie dla umysłu.

 

Oddech pomoże Ci sięgnąć po spokój.
A Spokój pomoże Ci dostrzec Prawdę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x