fbpx
Uwolnienie od balastu przywiązań. - Cel Życia
6341
post-template-default,single,single-post,postid-6341,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Uwolnienie od balastu przywiązań.

W naszym życiu bardzo często jesteśmy do wielu rzeczy przywiązani. Dotyczy to również przywiązań do innych osób. Przywiązujemy się do domu, samochodu, pracy, ogrodu, działki, pasji, zwierząt domowych. Przywiązujemy się do partnera, rodzica, dziecka. Przywiązujemy się do pieniędzy, ról życiowych i społecznych, statusu materialnego.
Dlatego bardzo często nie jesteśmy w stanie dokonać zmiany, bojąc się utraty tego z czym czujemy silna więź i identyfikujemy się. Czasem rozstanie się z tym uznajemy po prostu za niemożliwe.
Czujemy się bardzo nieszczęśliwi już na samą myśl, wyobrażenie, że możemy utracić kogoś lub coś. A kiedy tak się wydarza, bardzo cierpimy. Źródło naszego nieszczęścia i cierpienia leży w poczuciu, że nie możemy tego zatrzymać na zawsze. Nie możemy zatrzymać kogoś lub formy, która jest ulotna.
Uwolnienie od przywiązań i akceptacja znikającej formy materialnej, to jedno z najtrudniejszych wyzwań w procesie rozwoju świadomości. Formą jest nasze ciało fizyczne, intelekt, osobowość, status materialny, pasja, zawód. Formą jest także nasze fizyczne życie.
Uwolnienie się od przywiązań, które tak często nas ograniczają i zatrzymują przynosi nam istotny wzrost świadomości. Uwalniamy się wtedy od iluzji, że tracimy coś bezpowrotnie, że stajemy się bardziej ubodzy lub pełni życiowej pustki.
Czasem tak się zdarza, że nadchodzi moment rozstania, czy tego chcemy, czy też nie, z pieniędzmi, z tym co posiadamy. Żegnamy naszych bliskich, przyjaciół, ukochane zwierzęta. Oni podążają swoją drogą. To po ludzku często bardzo trudne doświadczenie, lecz nieuniknione.
Niczego jednak naprawdę nie tracimy. Nie musimy się także niczego wyrzekać, czy tez poświęcać w imię zmiany świadomości lub czegokolwiek innego. Nikt i nic tego od nas nie oczekuje, nie wymaga.
Możemy jedynie zaakceptować, że nie mamy w istocie wpływu na wybory i przebieg życia innych ludzi. Możemy także zaakceptować śmierć, która niczego nie kończy, a jest jedynie przejściem w procesie wiecznego życia. Być w tym neutralni.
Nie możemy tez niczego stracić, ponieważ kiedy będziemy gotowi i porzucimy daną rzecz, otrzymamy coś więcej. Otwieramy się wtedy na nowy etap lub rozdział w życiu, nowe doświadczenia.
Zawsze nas to wzbogaci, stworzy najlepsze warunki do dalszego życia. Zawsze dostaniemy coś więcej, często znacznie więcej niż kiedykolwiek byśmy mogli przypuszczać.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x