fbpx
W jaki sposób koherencja serca pomaga poprawić jakość snu? - Cel Życia
4824
post-template-default,single,single-post,postid-4824,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

W jaki sposób koherencja serca pomaga poprawić jakość snu?

W obecnych czasach coraz więcej osób doświadcza zaburzeń snu. Częste są bezsenność i nocne wybudzenia. I nie mają one charakteru jednorazowego, a raczej długotrwały. Główną przyczyną tego stanu jest chroniczny i skumulowany stres.
Odbija się to na stanie naszego zdrowia oraz samopoczucia, a narastające zmęczenie utrudnia znacząco koncentrację, podejmowanie decyzji i pracę. Energia życiowa ucieka z nas z każdą nieprzespaną nocą.
Jeśli chcemy przywrócić jakość snu dającego nam wypoczynek i energetyczną regenerację, warto wykorzystać w tym celu serce. Ono doprowadzi do równowagi nasz dobowy rytm snu, gdyż rytm pracy serca odgrywa w tym procesie kluczową rolę. A odzwierciedla on nasz stan emocjonalny. Jeśli wypełniają nas emocje takie jak: złość, frustracja, czy niepokój, wtedy rytm naszego serca staje się mocno nieregularny.

 

Dla odmiany uczucia generowane przez serce w trakcie koherencji powodują, że rytm pracy serca staje się równy, spokojny i harmonijny. A jest to nasz główny rytm, który znacząco wpływa na mózg i rytmu pracy całego ciała, a tym samym rytm snu.
Kiedy nasze serce jest w stanie koherencji, usypiamy z łatwością i pozostajemy w stanie snu do rana. Wyciszeniu ulega nasz umysł, poprawia się koncentracja i jakość pracy mózgu. Mamy wysoki poziom energii w ciele, a nasz układ odpornościowy działa optymalnie. Stajemy się znacznie bardziej odporni na działanie rozmaitych stresorów i unikamy kumulacji stresu w ciele.
Dzięki koherencji serca jesteśmy w stanie utrzymać wysoki poziom energii przez cały dzień.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x