
02 lip W jaki sposób koherencja serca pomaga poprawić jakość snu?
W obecnych czasach coraz więcej osób doświadcza zaburzeń snu. Częste są bezsenność i nocne wybudzenia. I nie mają one charakteru jednorazowego, a raczej długotrwały. Główną przyczyną tego stanu jest chroniczny i skumulowany stres.
Odbija się to na stanie naszego zdrowia oraz samopoczucia, a narastające zmęczenie utrudnia znacząco koncentrację, podejmowanie decyzji i pracę. Energia życiowa ucieka z nas z każdą nieprzespaną nocą.
Jeśli chcemy przywrócić jakość snu dającego nam wypoczynek i energetyczną regenerację, warto wykorzystać w tym celu serce. Ono doprowadzi do równowagi nasz dobowy rytm snu, gdyż rytm pracy serca odgrywa w tym procesie kluczową rolę. A odzwierciedla on nasz stan emocjonalny. Jeśli wypełniają nas emocje takie jak: złość, frustracja, czy niepokój, wtedy rytm naszego serca staje się mocno nieregularny.
Dla odmiany uczucia generowane przez serce w trakcie koherencji powodują, że rytm pracy serca staje się równy, spokojny i harmonijny. A jest to nasz główny rytm, który znacząco wpływa na mózg i rytmu pracy całego ciała, a tym samym rytm snu.
Kiedy nasze serce jest w stanie koherencji, usypiamy z łatwością i pozostajemy w stanie snu do rana. Wyciszeniu ulega nasz umysł, poprawia się koncentracja i jakość pracy mózgu. Mamy wysoki poziom energii w ciele, a nasz układ odpornościowy działa optymalnie. Stajemy się znacznie bardziej odporni na działanie rozmaitych stresorów i unikamy kumulacji stresu w ciele.
Dzięki koherencji serca jesteśmy w stanie utrzymać wysoki poziom energii przez cały dzień.