fbpx
W jaki sposób koherencja serca przywraca nam emocjonalną równowagę? - Cel Życia
4817
post-template-default,single,single-post,postid-4817,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

W jaki sposób koherencja serca przywraca nam emocjonalną równowagę?

Kiedy jesteśmy pod wpływem stresu, wypełniają nas intensywne myśli i emocje. Martwimy się, denerwujemy czymś lub obawiamy się tego, co może się wydarzyć. W tym czasie w naszym wnętrzu panuje chaos. Serce i mózg wchodzą w mocno nierytmiczny tryb pracy. Zalewają nas hormony stresu – adrenalina i kortyzol. Spada nasza zdrowotna odporność i samopoczucie. Jesteśmy gotowi do walki lub ucieczki. Tylko z kim? Tylko dokąd? Kiedy trwa to przez dłuższy czas, energia ucieka z nas, jak woda z sita. Czujemy wielkie zmęczenie fizyczne i psychiczne, a nasza rzeczywistość wcale nie zmienia się na lepsze.
Koherencja serca prowadzi nas bardzo szybko w zupełnie inną stronę. Skupienie uwagi na sercu i odpowiednie tempo oddechu sprawiają, że serce wysyła sygnały do mózgu – jest bezpiecznie. Mózg zaprzestaje produkcji hormonów stresu i uruchamia wytwarzanie tych, które są odpowiedzialne za regenerację, odnawianie oraz odmładzanie. Zaczyna się sprzątanie po stresie.
Uspokajamy się wewnętrznie. Emocje i myśli wyciszają się, gdyż umysł milknie.
Kiedy zanurzamy się w energii uczuć o wysokich wibracjach, generowanej przez serce, przywraca to pełną harmonię we wszystkich naszych systemach i organach w ciele. Poziom naszej energii rośnie. Stajemy się pełni kreatywności, zdolności jasnego myślenia i efektownego działania.
Możemy funkcjonować w optymalnie, a rezultaty tego mogą być dla nas często pozytywnie zaskakujące.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x