
21 sty W jaki sposób koherencja serca wpływa na kreatywność?
Kiedy czujemy się najbardziej kreatywni?
Raczej nie zdarza się to nam zbyt często, gdy znajdujemy się pod wpływem stresu. Będąc zanurzeni w emocjach lęku, niepewności, złości, czy smutku, skupiamy się raczej na negatywnych aspektach naszej rzeczywistości. Staramy się z tym walczyć lub się gdzieś schować. Trudno wtedy o kreatywne pomysły i inspirujące idee. Funkcjonujemy w trybie obronnym.
Kreatywność zwykle zostaje pobudzona, gdy czujemy się zrelaksowani, wypoczęci, pełni energii. Kiedy nie ma zbyt wielu myśli o tym, jakie komplikacje czekają na nas w najbliższym czasie. Łatwiej o nią, gdy przebywamy w przyjaznym, spokojnym otoczeniu, np. na łonie natury, medytujemy lub odpoczywamy. Czasem naszą kreatywność pobudzą inne osoby, poprzez swoją obecność lub rozmowę. Czasem pomoże książka, albo kąpiel, kiedy niczym Archimedes wyskoczymy z wanny z okrzykiem „Eureka”.Jest jednak możliwość pobudzenia kreatywności bez żadnych specjalnych okoliczności i warunków. Niemal na życzenie.
Wystarczy nasze serce.
Kiedy wejdziemy w stan koherencji serca, wtedy nie tylko uspokajamy się, wyciszamy myśli i emocje, ale również otwieramy się na odbiór i korzystanie z przebogatych zasobów naszej intuicji. Ona podsuwa nam najlepsze rozwiązania czy koncepcje. Czasem wystarczy tylko chwila.W ten sposób przychodzą do nas inspiracje do napisania książki, namalowania obrazu, podjęcia decyzji, stworzenia produktu, poprowadzenia projektu lub innych aktywności.Tak naprawdę my niczego nie wymyślamy, a jedynie materializujemy to, co pojawia się jako intuicyjny przepływ. Nastrajamy się na niezakłócony odbiór.
Ten przepływ przynosi nam zawsze najlepsze i najważniejsze impulsy, które pozostaje tylko wdrożyć fizycznie w życie.
Koherencja serca to naturalny i optymalny stan naszego funkcjonowania oraz wysokiej kreatywności w każdym momencie. Jest zawsze „pod ręką”.