fbpx
Walka o energię. - Cel Życia
3739
post-template-default,single,single-post,postid-3739,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Walka o energię.

 

Od wieków fundamentem ludzkich działań i zachowań jest walka o energię, o pozyskanie jej skutecznymi metodami od innych ludzi. Poszukiwane są więc „źródła zasilania”, by można było użyć wypróbowanego sposobu i „dokonać transfuzji” energii dla siebie.

Każda forma emocjonalnej interakcji między ludźmi to rywalizacja o pozyskanie energii. Wszędzie tam, gdzie obecny jest lęk, złość, nadopiekuńczość, obawa, litość, dominacja czy nienawiść, dochodzi do zawłaszczenia energii. Ktoś ją pozyskuje do zasilenia siebie samego, własnych działań i intencji.
Dzieje się tak w rodzinach – między samymi rodzicami, a także między nimi a dziećmi, w biznesie, czy miejscach pracy – podczas sprzedaży, negocjacji, wystąpień, spotkań, ocenienia pracowników, udzielania im „upomnienia”, czy w trakcie „rozmowy motywacyjnej”, w polityce, wojsku, sporcie, na ulicy. Odbywa się to na skalę indywidualną, grupową, a nawet masową – na poziomie społeczeństw, krajów. Rywalizacja ta leży u podłoża wszelkich konfliktów, a nawet wojen.

Ludzie robią to na kilka podstawowych sposobów lub stosują ich kombinacje. Wielu z nich może nawet nie być tego świadomymi. Funkcjonują trochę jak emocjonalne wampiry, potrzebujące ofiary i świeżej krwi do życia.
Czasem dobrowolnie decydujemy się zasilać innych własną energią, by „im pomóc”, by złagodzić konflikty lub dla „świętego spokoju”.
W każdym przypadku jest to kosztowne i szkodliwe dla naszego samopoczucia, zdrowia oraz energetyki.

Wciąż jeszcze niewiele osób ma świadomość, że tak postępuje, że można zupełnie inaczej. Każdy z nas ma w sobie osobisty generator życiowej energii, zapewniający jej nieograniczone zasoby. Na życzenie, zawsze, kiedy potrzeba, gdy poczujemy jej ubytek. Wystarczy kilka minut i możemy „skutecznie się podładować”, odzyskując dobre samopoczucie, „paliwo do działania”, jasność myśli i decyzji, radość i pozytywne nastawienie. Możemy sami zadbać o siebie, a nawet pomóc uświadomić to innym.

Nie ma potrzeby walczyć i rywalizować o coś, czego jest nieograniczona ilość i co jest z łatwością dostępne bez wysiłku.

Nowa świadomość, to nowe działania, zachowania i odpowiedzialność.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x