fbpx
Zasiej nowe, zdrowe ziarno. - Cel Życia
2428
post-template-default,single,single-post,postid-2428,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.7.5,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-overridden-elementors-fonts,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-2599

Zasiej nowe, zdrowe ziarno.

Zawsze, kiedy doświadczasz emocjonalnie trudnej sytuacji, ponosisz porażkę, spotyka Cię cos przykrego, jednocześnie w tej samej chwili otrzymujesz bardzo wyjątkową szansę. Możesz odkryć, zdać sobie sprawę z tego, co jest źródłem, powodem tego, co się wydarzyło. Możesz poznać przyczynę odczuwanych emocji.

 

Jest bardzo prawdopodobne, że zarejestrujesz wewnętrzny dialog, mający miejsce w Twoim umyśle. Może będą to pytania – hipotezy, jakie stawia Twój umysł, jak np. „ Co ze mną jest nie tak?”, „Dlaczego nie mogę tego mieć?”, „Nigdy mi się nie uda”, „Nigdy nie będę mieć pieniędzy”, „Jestem do niczego”, „Nie zasługuję na to”, „Jestem na to za głupi”.
Jeśli zauważysz, że w Twojej głowie pojawiły się takie lub podobne zwroty, to koniecznie zacznij je zapisywać. Zanotuj kiedy pojawia się ich najwięcej i kiedy mają największą siłę.
To pierwszy ważny krok do zmiany.

 

Przyjmij i zaakceptuj, że wszystkie te tezy nie są prawdą na Twój temat. Podejmij decyzję, że pomimo wszystkiego, co działo się do tej pory, od teraz decydujesz wybrać inaczej. Przestajesz płynąć z nurtem destrukcyjnych myśli i emocji. Nawet, jeśli jeszcze nie wiesz jak tego dokonać. Ważne, byś był w stosunku do siebie uczciwy. To istotny krok, by uwolnić się od balastu przeszłości.

 

Pamiętaj, że nie jesteś swoimi myślami. Mogą one poprowadzić do kompletnego chaosu, jeśli poświęcisz im zbyt dużo uwagi.
Niektóre nawyki i przekonania mogą być bardzo silne. Nie da się ich zmienić natychmiast. Będą wymagać Twojej cierpliwości i systematycznej pracy.

 

Podejmij teraz decyzję i zasiej nowe ziarno.
Poprzez swoją cierpliwość i pracę, będziesz go doglądać i o nie dbać. Użyj oddechu, serca i wdzięczności. Będą one jak nawóz, deszcz i słońce. Sprawią, że Twoje ziarno wyda najlepszy dla Ciebie plon.
W tym momencie zmiana już się dokonała.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x